Rychlé vyhledávání akcí

Hrad a zámek Staré Hrady

Místo:Královéhradecký > Jičín > Libáň
starehrady

Hrad a zámek Staré Hrady ležící nedaleko Jičína tvoří unikátní renesanční komplex s figurálními sgrafity.


Hrad a zámek Staré Hrady ležící nedaleko Jičína tvoří unikátní renesanční komplex s figurálními sgrafity. První písemná zmínka o tomto původně gotickém hradu pochází z roku 1340. Později byl přistavěn renesanční zámek a podzámčí. Komplex je od roku 2008 nově otevřen. V nabídce má tři návštěvní okruhy. V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh „Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I.“, kde tisíce exponátů představují život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Prohlídkové okruhy nazvané „Časem zpátky do pohádky I. a II.“ vás zavedou do renesančního a barokního sklepení a na hradní pohádkovou půdu, kde ožívá na 150 pohádkových bytostí, skřítků a strašidýlek z pohádek kouzelného dědečka Fábulína.
V podzámčí je možné navštívit stálou výstavu originálních sbírek z afrických výprav Ing. Josefa Vágnera, živá akvarijní a terarijní zvířata, modely afrického kempu, nebo původní vize safari.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:
duben, říjen, listopad, prosinec 10.00 – 17.00 soboty, neděle, svátky
květen, červen, září 9.30 – 17.00 denně mimo pondělí
červenec, srpen 9.30 – 18.00 každý den
Předem objednané zájezdy kdykoliv po celý rok.

Více informací: www.starehrady.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 13.5.2011 10:51

My jsme byli s mým 2,5 letým synem na Starých hradech loni. Už si nepamatuji jak se jmenovala ta místnost, ve které byla čarodějnice se všemi svými zvířaty (dokonce tam měla i sovu a veverku), nicméně doporučuji tuto místnost navštív, byli jsme nadšení a strávili tam snad hodinu. I prohlídka skřítků v hradním sklepení byla skvělá... je pravda, že syn byl na výklad malý,ale mám pocit že si to užíval a vše ho zajímalo. Vřele doporučuji všem rodičům, jejichž děti namají hrůzu z čarodějnic a strašidel. My se synem vyrážíme na různé hrady neustále, tenhle výlet mi však nějak uvízl v paměti.....Staré Hrady jsou skvělé:)

 
neregistrovany uzivatel - 25.9.2009 9:06

Mám dotaz

 
neregistrovany uzivatel - 20.2.2011 0:17

20.2.2011 jsme se nechali nalákat a navštívili jsme Čarodějnou pohádkovou prohlídku ve Starých Hradech. Hodně nás to však zklamalo. Máme děti 3 a 4 roky. Čekali jsme nějakou pohádku, ale vyklubala se z toho klasická kecací hodinová prohlídka. Je to škoda, protože expozice sama o sobě je pěkná. Jen je k tomu pro děti naprosto nezáživné povídání. Vtipům se smáli jen dospělí. Navíc byla všude zima jako venku (a část prohlídky i probíhala venku). Píši tento příspěvek, protože se cítím trochu napálená. Všude je velká reklama o oživlých bytostech, ale nic oživlého kromě průvodce tam není. Ani nikde nehraje žádná hudba, která by navozovala nějakou atmosféru. Podle mě je to prohlídka skřítků s výkladem určeným pro starší děti nebo dospělé.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:27

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.