Rychlé vyhledávání akcí

Historické sklepy a městská věž v Jirkově

Místo:Ústecký > Chomutov > Jirkov
jirkovsklepy

Městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555 – 1595. Hloubeny v pískovcovém pahorku byly na příkaz majitele panství Kryštofa z Karlovic.


Městské historické sklepy v Jirkově vznikaly v letech 1555 – 1595. Hloubeny v pískovcovém pahorku byly na příkaz majitele panství Kryštofa z Karlovic. Podobných důlních děl je v České republice jen pět, jirkovské podzemí je z nich nejstarší. Z větší části zachované sklepy jsou cenné jak z geologického hlediska, tak z hlediska historického.

Městská věž je vysoká necelých 29 metrů, má 5 podlaží a je součástí děkanského kostela sv. Jiljí. K tomu byla přistavěna v letech 1540-1545. Její vyhlídka nabízí panoramatický výhled na město a jeho okolí.

Vstup do sklepů i na věž zajišťují pracovníci Informačního centra města Jirkov.

Volný vstup do těchto a mnohých dalších výletních míst vám zajistí zakoupení návštěvnické karty 3K, kterou připravila pro návštěvníky severozápadních Čech města Klášterec nad Ohří a Kadaň.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:

od 4. května do 31. října ÚT-PÁ 10-16 hod, SO-NE 10-17 hodin

více informací: www.jirkov.cz/informacni-centrum;
www.3k-karta.cz

Návštěvnická karta 3K

Města Klášterec nad Ohří a Kadaň připravila pro návštěvníky regionu severozápadních Čech zajímavou novinku – návštěvnickou kartu 3K. Ta umožňuje výletníkům volné vstupy do nejzajímavějších turistických cílů a dále čerpání atraktivních slev v restauracích, penzionech, lázních a v dalších zařízeních.

Rodiny s dětmi mohou na svých cestách regionem výrazně ušetřit díky speciální rodinné 3K kartě. Ta platí až pro 2 dospělé osoby a 2 děty do 15 let. Zahrnuje volné vstupy do tajuplných hradů a zámků – třeba do filmově proslulého Krásného Dvora nebo na expozici plnou strašidel a pohádkových bytostí Pohádkový svět na Červeném Hrádku, zajímavých muzeí včetně toho kadaňského umístěného do pozoruhodných prostor františkánského kláštera nebo moderního muzea chmelařského, kde děti přivítá chmelový skřítek Hop, jemuž propůjčil hlas Jiří Lábus. Rodiče osloví spíše ředitel muzea s nabídkou degustace místních piv. S kartou si děti volně užijí i jízdy na druhém největším tobogánu v kláštereckém Aquaparku nebo jiných okolních koupalištích. A je toho mnohem více, co karta v sobě ukrývá pro děti i dospělé.
Kromě volných vstupů karta 3K obsahuje i balík slev na restaurační a ubytovací služby, lázeňské relaxační procedury nebo třeba pozorovací lety nad místní krajinou.

Rodinná karta 3K představuje jedinečnou možnost naplánování zajímavého výletu s dětmi, na kterém se rozhodně nebudou nudit. Nabídne spoustu krásných zážitků za méně peněz.

Kartu 3K lze zakoupit v informačních centrech, u vybraných poskytovatelů služeb zahrnutých v kartách, ale i na internetu – www.3k-karta.cz, kde zájemci najdou podrobné informace. Karty se aktivují jejich prvním použitím, lze je proto zakoupit již při plánování cesty v předstihu.

Cena: 2denní karta: 750,00 Kč 5denní karta: 1 300,00 Kč

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 12.7.2008 20:24

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:28

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.