Rychlé vyhledávání akcí

Důl Michal

Místo:Moravskoslezský > Ostrava-město > Ostrava
dulmichalilustrfoto1

Důl Michal je bývalý kamenouhelný důl s jedinečnou kolekcí původních stacionárních elektrických strojů z doby přestavby z počátku 20. století, spojenou s elektrifikací provozu.


Důl Michal je bývalý kamenouhelný důl s jedinečnou kolekcí původních stacionárních elektrických strojů z doby přestavby z počátku 20. století, spojenou s elektrifikací provozu. Expozice je instalovaná podle koncepce posledního pracovního dne s důrazem na autenticitu prostředí i detailu. Prohlídka je vedená po stopách horníka nastupujícího do práce. Areál byl prohlášen národní kulturní památkou a je zahrnut do indikativního seznamu České republiky pro zápis do světového kulturního dědictví UNESCO. Důl najdete v ostravské městské části Michálkovice.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba:
Duben a říjen soboty a neděle
Květen až září úterý až neděle Vstupy: 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00h Po dohodě možná prohlídka i mimo otevírací dobu a sezónu.
Prohlídka trvá cca 1,5 hod.

Vstupné:
Dospělí 80,- Kč
Děti do 6 let zdarma
Děti, studenti 50,- Kč

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 30.5.2010 10:07

fuj

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:27

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.