Rychlé vyhledávání akcí

Krkonoše s koloběžkami nebo Adventure parkem

Místo:Královéhradecký > Trutnov > Špindlerův Mlýn
adventurepark_yellowpoint_ilustrfoto

České nejvyšší hory jsou v zimním období neodmyslitelně zapsané do povědomí lyžařů, ale jejich krásu lze obdivovat také v ostatních ročních obdobích.


České nejvyšší hory jsou v zimním období neodmyslitelně zapsané do povědomí lyžařů, ale jejich krásu lze obdivovat také v ostatních ročních obdobích. Přinášíme 3 tipy na jarní, letní nebo podzimní výlety ze Špindlerova Mlýna, které díky koloběžkám či Adventure parku budou děti zaručeně bavit. Máte-li chuť vyzkoušet silniční koloběžky, které zrychlí váš návrat z výletu a vnesou do něho trochu adrenalinu, je třeba si předem domluvit instruktora, který vás bude čekat s rezervovanými koloběžkami na domluveném místě.

1. Lanovkou na Medvědín, pěší túra po Labských pláních & koloběžky

První varianta zábavného výletu ze Špindlerova Mlýna začíná příjemnou jízdou lanovkou na Medvědín. Ocitnete se tak rázem ve výšce 1235 m nad mořem. Odtud už je výlet pěší: vydejte se po Labských pláních nejdříve po žluté a potom po červené značce přes Šmídovu vyhlídku k Vrbatově boudě. Půjdete kolem mohyly Hanče a Vrbaty a Hančova pomníku až k Labské boudě. Příběh o přátelství Hanče a Vrbaty se smutným koncem jistě zaujme starší děti.
Jak to vlastně bylo? Vše se událo dne 24. března 1913. Na Labské boudě se scházejí účastníci „VII. Mezinárodního lyžeckého závodu distančního na 50 km o věčně putovní cenu Českého zemského svazu ku povznesení návštěvy cizinců v království českém“. Jeden z šesti účastníků byl i Bohumil Hanč. V sedm hodin ráno závodníci odstartovali a nasadili ostré tempo. Hančův kamarád Václav Vrbata se přijel na závod podívat. Počasí se však rychle zhoršilo, začalo hustě chumelit a zvedl se ostrý vítr. Všichni závodníci závod vzdali, Hanč ale pokračoval. Odpoledne se o něj začali obávat a zahájili pátrání. Našli ho ležícího na Zlatém návrší, v kabátu a s čepicí, které při startu neměl. Záchrannou výpravou byl převezen na Labskou boudu, kde následovali marné oživovací pokusy. Jeho lyže zůstaly zapíchnuté ve sněhu.
Na základě svědectví německého občana, který to odpoledne dorazil na Labskou boudu, že viděl lyže a u nich ležícího člověka, který na něj volal, ale on mu nerozuměl, tak pokračoval dál, se ředitel závodu ing. Fischer, který také hledal Hanče a zatím nevěděl, že už byl nalezen, vydal zpět na Zlaté návrší. Tam našel muže, kterého považuje za Hanče a zahajuje transport na Mísečky. Po marných pokusech o oživení i tento neznámý muž umírá. Identifikován je až druhý den v márnici jako Václav Vrbata. Na základě těchto faktů je možné usuzovat následující běh událostí: Hanč se potkává s Vrbatou, a ten mu dává svůj kabát a čepici. Snaží se pokračovat v závodě, ale jeho organismus je natolik vysílen, že padá do sněhu, kde je později nalezen. Vrbata se v těchto místech příliš nevyzná a tak pravděpodobně bloudí, až nachází Hančovy lyže, které tam zapíchl Hančův nálezce. Asi ve čtvrt na čtyři vidí postavu, ta si ho nevšímá a on nemá sílu ho dohonit. Čím dál více prochládá a nakonec umrzne.
Od Labské boudy pokračujte po červené a zelené značce k Prameni Labe, který je oblíbenou turistickou destinací. Uvidíte tu nejen pramen evropského veletoku Labe a panorama celých Krkonoš, ale spatříte i nejvyšší vodopád v České republice - Pančavský - vysoký 148 metrů.
Odtud po žluté na hřeben a dále po červené značce kolem Sněžných jam přes nedávno vyhořelou Petrovu boudu až na Špindlerovu boudu, zvanou Špindlerovka. Celá trasa je zhruba 15 km dlouhá. Pokud jste si předem objednali silniční koloběžky, tak právě u Špindlerovky na vás bude čekat insturktor a doprovodí vás 10 kilometrovým sjezdem po silnici zpátky do Špindlerova Mlýna.

2. Kozí hřbety, Sněžka & koloběžky

Druhou možností výletu s koloběžkami může být pěší túra ze Špindlerova Mlýna na Luční boudu a Sněžku.
Vydejte se ze Špindlerova Mlýna do Sv. Petra a odtud po červené na výšlap přes Kozí hřbety na Luční boudu, kde je možné se po zásluze občerstvit. Pokračujte k vrcholu Sněžky. //Otázka pro děti: Kolik měří Sněžka - nejvyšší hora ČR? //Po sestupu k rozcestí u bývalé Obří boudy se dejte na cestu po severním úpatí Stříbrného hřbetu. Z vyhlídek můžete obdivovat plesa Wielky a Maly Staw. Na Sloneczniku (Poledním kameni) se opět nabízí možnost občerstvení. Pak pokračujte po červené podél severního úpatí Malého Šišáku ke Špindlerově boudě. Délka pěší trasy je zhruba 18 km, je tedy vhodná spíše pro starší děti. Na Špindlerovce vás v případě předešlé dohody opět může čekat instruktor, který vás doprovodí 10 kilometrů dlouhým sjezdem po silnici zpátky do Špindlerova Mlýna.

3. Procházka & Adventure park

Nejlehčí trasou vhodnou i pro menší děti je výlet kolem Špindlerova Mlýna podél přehrady se zastávkou v Adventure parku přímo u centra Špindlerova Mlýna. V Adventure Parku mohou děti využít obří bungee trampolínu, lezeckou stěnu nebo lanový hrad. Navštívit mohou také dětské Art Centrum Puntík, kde mají možnost vytvořit si vlastní ozdobný hrnek či originální tričko nebo si nechat něco pěkného namalovat na obličej.

Šťastnou cestu!

Rezervace koloběžek, aktivit v Adventure parku nebo v Puntíku:
Yellow Point, spol. s r.o., Svatopetrská 125, Špindlerův Mlýn
tel.: +420 731 160 152, e-mail: office@ypoint.cz, http://www.ypoint.cz


foto: ubytovani-spindleruv-mlyn.cz


Adventure park ve Špindlerově Mlýně


Adventure park ve Špindlerově Mlýně


Art centrum Puntík - výroba originálních triček


Art centrum Puntík - malování hrníčků

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:14

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.