Rychlé vyhledávání akcí

Za Mistrem Janem Husem

Místo:Středočeský > Praha-východ > Husinec
Ententýky

Blíží se letošní výročí upálení Mistra Jana Husa a s ním také jedinečná příležitost k představení tohoto odvážného kazatele a rektora pražské univerzity...


Blíží se letošní výročí upálení Mistra Jana Husa a s ním také jedinečná příležitost k představení tohoto odvážného kazatele a rektora pražské univerzity našim ratolestem. Zkuste je vzít do Husince, kde se pravděpodobně v roce 1373 narodil v domě čp. 36. V tomto domě je dnes jeho památník s expozicí přibližující Husův život, jeho dílo, jeho činnost na Karlově univerzitě, v Betlémské kapli, na Kozím Hrádku i před církevním koncilem. Najdete zde fotografie, faksimilie knih a listin, knihy, medaile, grafiky, plastiky. K vidění je zde také "Husova světnička" a "černá kuchyně".
Na náměstí si pak můžete prohlédnout sochu Jana Husa z roku 1958 od profesora Karla Lidického.
Zhruba 0,5 kilometru od Husince stojí tzv. Husova skála, u níž podle pověstí Jan Hus odpočíval při cestách ze školy z Prachatic.
Ve vesnici Chlístové zase můžete spatřit prastarou lípu, pod kterou prý Jan Hus vykládal své učení.
V Husinci navíc probíhají ve dnech 5. - 6.července každoroční Husovy oslavy.

Šťastnou cestu!

více info: www.husinec.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:29

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.