Rychlé vyhledávání akcí

Za královnou Českého středohoří

Místo:Středočeský > Příbram > Milešov
Ententýky

Milešov je obec rozkládající se na úpatí Milešovky. Vyniká zámkem na skále, vystavěným v jednoduché renesanci a připojeným ke zbytkům bývalého starého hradu Kaplířů ze Sulevic.


Návrh trasy: Milešov - Milešovka - Milešov(celkem cca 7 km)

Milešov je obec rozkládající se na úpatí Milešovky. Vyniká zámkem na skále, vystavěným v jednoduché renesanci a připojeným ke zbytkům bývalého starého hradu Kaplířů ze Sulevic. Nyní je v zámku umístěn domov důchodců. V Milešově se také nachází kozí farma prodávající své produkty.
Z Milešova na Milešovku vede červená turistická značka.
Milešovka je se svými 837 metry nejvyšší vrchol Českého středohoří a je také největrnější horou v Čechách. Nabízí úžasné panorama na jižní a východní stranu. Při dobré viditelnosti je vidět nejen České středohoří, ale i Ještěd, Krkonoše nebo Šumavu. Na jejím vrcholu je rozhledna vysoká 19m, která je pro veřejnost otevřená, je však třeba zazvonit a vyčkat příchodu pracovníka meteorologické stanice, který vybere drobné vstupné. O víkendu je otevřen bufet Královny Českého středohoří.
Výstup na Milešovku je možné zahájit také v obci Bílka, Černčicích nebo Bílém Újezdě.
Šťastnou cestu!

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.