Rychlé vyhledávání akcí

Za kocourem Mikešem a jeho přáteli

Místo:Středočeský > Praha-východ > Hrusice
hrusicemalbanahospode

Při tomto putování spatříte na vlastní oči kostelík, hospodu, chaloupky, lesíky, kopečky a rybníky - svět dětství malíře Josefa Lady, svět jeho kreseb a knížek.


Návrh trasy: Mirošovice zastávka ČD 0 km (žlutá) - Hubačov 1 km -Hrusice 2,5 km - rozc. Na Šmejkalce 4 km - (červená), Hrušov 6 km - Senohraby nádraží ČD 7 km (celková délka trasy 7km)

Doprava: vlak, auto

Při tomto putování spatříte na vlastní oči kostelík, hospodu, chaloupky, lesíky, kopečky a rybníky - svět dětství malíře Josefa Lady, svět jeho kreseb a knížek.
V Hubačově je možné se vykoupat v Hubačovském rybníku. A když se řekne Hubačovský mlýn, tak se nám vybaví známá postavička hastrmana Brčála z Ladových pohádek, do Hrusic není daleko...

Nejcennější památkou Hrusic je malebný románský kostel sv. Václava ze 13.století, který známe z obrázků Josefa Lady, který obdivoval Jaroslav Seifert, a v kterém se vdávala Jiřina Šejbalová.

V Hrusicích je také možné navštívit Památník Josefa Lady, kde se dají koupit knížky, betlémy a omalovánky s jeho typickými obrázky. Před obecním úřadem se nalézá bronzová busta Josefa Lady a uvnitř jsou k vidění modely hrusických chalup od Antonína Jedličky, mj. již neexistující Ladův rodný domek.

A pokud Vám již vyhládlo, zajděte do hospody U Sejků, kde se zřejmě odehrála Hospodská rvačka, jeden z nejznámějších Ladových obrazů. Točí tam dobré pivo a smaží bramboráky. V protější pizzerii vaše děti zase potěší mini dětský koutek. V Hrusicích je také pěkné dětské hřiště.
Les zvaný Šmejkalka je místem, kde moc dobře strašil starý Mulisák. Strašil za každého počasí, ale naštěstí jen v noci, takže žádný strach a hurá do Hrušova a do Senohrab.

Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.