Rychlé vyhledávání akcí

Za Kelty do Nasavrk

Místo:Jihočeský > Tábor > Nasavrky
keltskaexpozicenasavrky

Město Nasavrky se rozkládá na severovýchodním svahu Železných hor 13km od Chrudimě. Již před více než 2000 lety stávalo nedaleko Nasavrk keltské oppidum.


Město Nasavrky se rozkládá na severovýchodním svahu Železných hor 13km od Chrudimě. Již před více než 2000 lety stávalo nedaleko Nasavrk keltské oppidum. Právě díky této skutečnosti dnes můžete v prvním patře místního renezančního zámku ze 16. století obdivovat trvalou expozici "Po stopách Keltů", kterou připravilo občanské sdružení Boii. Výstava seznamuje návštěvníky s životem Keltů - ukazuje jak se oblékali a krášlili, jaké měli příbytky, jak se živili, jaké vyráběli předměty, jak se pohřbívali. Nechybí ani model keltského oppida.
Přímo od zámku je možné si projít 9,5km dlouhou Keltskou stezku. Vede údolím potoka Debrného až k Chrudimce, odtud přes vesnici Hradiště k valům keltského oppida k nové rozhledně Boika u České Lhotice. Z Boiky je možné shlédnout nejen Chrudim, Pardubice, Kunětickou horu a Hradec Králové, ale za jasného počasí i Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník a Jeseníky. Od rozhledny se stezka vine přes údolí zpět do Nasavrk. Trasa je proložena 13 informačními tabulemi s informacemi nejen o Keltech, ale i o přírodě v Železných horách.
Pro cyklisty je v této oblasti připravena síť značených cyklostezek.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba expozice zámku:
Říjen – květen
Po – Pá 8.30 – 16.00
Červen a září
Po – So 8.30 – 16.00
Červenec a srpen
Po – Ne 9.00 – 16.30


Kelti jako živý

Co Keltové uměli

Jak se Keltové pohřbívali a model keltského oppida

Rozhledna Boika a výhled z Boiky

Více info o "Keltech" a městu Nasavrky na www.nasavrky.cz nebo www.boii.cz.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:26

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.