Rychlé vyhledávání akcí

Tiské skály

Místo:Ústecký > Ústí nad Labem > Tisá
tiskeskaly11

Tiské skály, které patří mezi nejkrásnější skalní města u nás, jsou součástí CHKO Labské pískovce. Jsou ve výšce 610m n. m., vysoké až 70m a rozprostírají se na ploše necelých 100 kilometrů severně od obce Tisá.


Tiské skály, které patří mezi nejkrásnější skalní města u nás, jsou součástí CHKO Labské pískovce. Jsou ve výšce 610m n. m., vysoké až 70m a rozprostírají se na ploše necelých 100 kilometrů severně od obce Tisá. Dělí se na Malé a Velké stěny, které dohromady obsahují téměř 60 pojmenovaných skalních útvarů - najdete zde například Tlouštíka, Trojčata, Pevnost, Žabí korunu, Kazatelnu, Havraní cimbuří a další. Skalami vede dobře značená turistická stezka. Cestou je možné obdivovat také odvážné horolezce.
Do Tiských skal je možné dojít po červené značce z obce Tisá od kostela sv. Anny, kde je také placené parkoviště. Druhý vchod do skal je u turistické chaty, u které je menší neplacené parkoviště.

Šťastnou cestu!

Vstupné: 30,-Kč (zlevněné 15Kč)

více info: www.tisa.cz


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.