Rychlé vyhledávání akcí

Obora s muflony a daňky

Místo:Jihočeský > Písek > Písek
Obora s muflony a daňky

U Vodáka - romantické údolí nad Pískem se čtyřmi rybníky, lemované lesy, ovocným sadem a zahrádkami, se nazývá U Vodáka. V blízkosti rybníků je obora s mufloní zvěří. V rybnících je možnost koupání a odpočinku na jejich březích. Je vhodným výchozím místem pro další vycházky a výlety do Píseckých hor. Je zde i parkoviště pro auta.


Oblast U Vodáka je velmi oblíbená u všech věkových skupin, převážně u rodin s dětmi. Krásnou procházkou kolem hráze a třech rybníků dojdete až k obůrce s mufloní a dančí zvěří. V horkých letních dnech můžete odpočinout na novém posedu, odkud je možné pozorovat zvěř, jak odpočívá ve stínu stromů,či jak se pase. Ani zimní pohled na tuto obůrku Vás nezklame. Kopýtka ve sněhu ukazují na stálou přítomnost daňků i muflonů. 

 

Rybníky U Vodáka

Rybníky jsou rozloženy nad městem v údolí, které je ohraničeno vrchem Logry a oblastí Amerika. Do rybníků přitéká voda z Provazců a Jarníku. Spodní rybník nese jméno Trubka - dle dřevěných trubek, pomocí kterých byla voda vedena do města. Druhý se nazývá Bašta. Třetí a čtvrtý rybník pravděpodobně získaly jména po svých zakladatelích - Tichávek a Beran. V minulosti rybníky sloužily především k zásobování města vodou.

 

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 1.1.2015 22:26:23

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.