Rychlé vyhledávání akcí

Mariina skála

Místo:Ústecký > Děčín > Jetřichovice
mariinaskala4

Mariina skála s vyhlídkovým altánem byla původně požární pozorovatelna, turisticky zpřístupněna v roce 1856 knížetem Ferdinandem Kinským.


Mariina skála s vyhlídkovým altánem byla původně požární pozorovatelna, turisticky zpřístupněna v roce 1856 knížetem Ferdinandem Kinským. Z původního názvu Velký Ostrý byla skála přejmenována podle manželky majitele panství - kněžny Marie Anny Kinské. Na jeho vrcholku byl roku 1856 postaven jednoduchý útulek dostupný 240 schody, který byl posléze přestavěn až do dřevěné podoby.

Krásný panoramatický výhled si zaslouží ti, kteří se vydají náročnou a strmou cestou po červené turistické značce z Jetřichovic (České Švýcarsko), asi 2 km. Zprvu je cesta klidná až po bývalou dětskou zotavovnu, pak se začne zvedat prudce vzhůru, nejprve po lesní cestě a ve finále turisty čeká výšlap po malých dřevěných schodech až na samý vrchol. Schody vedou na skále a v skalní soutěsce, jsou prudké.
Výstup na Mariinu vyhlídku není vhodný v zimě, při sněhu a náledí. Kvůli možnému uklouznutí na dřevěných schodech nedoporučujeme cestu ani za deště. Je to přece jen výška - sice jen 447 m.n.m., ale bude se Vám to zdát rozhodně výš!

Jedná se o kratší výlet, pokud se vrátíte zpět do Jetřichovic, ale pro děti jistě plný adrenalinu a zábavy. Rozhodně toto není výšlap pro ty, kdo se bojí výšek.

Z Mariiny vyhlídky se můžete vydat buď dále po červené do skal Českého Švýcarska, nebo se vrátit zpět do Jetřichovic a dát si třeba oběd.

Šťastnou cestu a pokud možno krásné počasí!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


neregistrovany uzivatel - 2.7.2009 21:52

Je tam moc krásně, doporučuji.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:28

undefined zone730

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.