Rychlé vyhledávání akcí

Lichnice a další perly v okolí Třemošnice

Místo:Pardubický > Chrudim > Třemošnice
zriceninahradlichnice2

Okolí Třemošnice nabízí hned několik míst, která rozhodně stojí za to spatřit: zřícenina hradu Lichnice, Dívčí kámen, Lesní naučná stezka Lichnice-Kaňkovi hory nebo Žižkův dub.


Okolí Třemošnice nabízí hned několik míst, která rozhodně stojí za to spatřit: zřícenina hradu Lichnice, Dívčí kámen, Lesní naučná stezka Lichnice-Kaňkovi hory nebo Žižkův dub.

Lichnice je romantická zřícenina hradu stojící na skalnatém návrší nad Třemošnicí. Hrad byl postaven ve 13. století Smilem Světickým. Dnes je součástí Národní přírodní rezervace Lichnice-Kaňkovy hory a majetkem města Třemošnice. V sezóně se zde konají akce pro děti. Pod hradem se nachází malebné občerstvení s papouškem ve voliéře. Přístupová cesta je přírodního charakteru, ale kočárek vybavený terénními koly ji zvládne.

Lesní naučná stezka Lichnice-Kaňkovi hory byla vybudována Lesy České republiky, je dlouhá 3 km a vede z Třemošnice přes Nouzov do Hedvikova. Po celé trase stezky jsou na naučných tabulích znázorněni živočichové a rostliny, které zde lze vidět.

Dívčí kámen je místo spojené s pověstí o kruté lichnické hradní paní Miladě, která požadovala po svých nápadnících, aby se na svých koních třikrát na této skále otočili. Tento požadavek podle pověsti zaplatilo mnoho nápadníků svým životem, až se našel jeden, který si nechal do podkov svého koně zasadit diamanty. Poté co splnil její požadavek, přijel do hradu a krutou hradní paní zastřelil šípem a zmizel, jako by se do země propadl.
Jedná se o vyhlídku na skalním útesu, která se nachází nad Lovětínskou roklí, nedaleko hradu Lichnice. Z vyhlídky je pěkný výhled do Lovětínské rokle na NPR Lichnice - Kaňkovy hory.

Žižkův dub je památný strom, starý 700-800 let. Obvodem svého kmene se řadí mezi pět nejmohutnějších památných dubů České republiky. Najdete ho v Podhradí u Třemošnice.

Šťastnou cestu!

Návštěvní doba hradu Lichnice:

duben so a ne: 10 – 17 hodin
květen – září út – ne: 10 – 17 hodin
vstupné: 20,- Kč dospělí, 10,- Kč děti


Zřícenina hradu Lichnice je velice romantické místo.


Malba zříceniny hradu Lichnice a rozcestník.


Občerstvení s papouškem pod hradem Lichnice.

Více info na www.tremosnice.cz.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:26

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.