Rychlé vyhledávání akcí

Koněpruské jeskyně

Místo:Středočeský > Beroun > Koněprusy
krapniky1

Koněpruské jeskyně se nacházejí nedaleko Berouna v chráněné krajinné oblasti Český kras. Jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách.


Koněpruské jeskyně se nacházejí nedaleko Berouna v chráněné krajinné oblasti Český kras, uvnitř návrší Zlatý kůň. Jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách. Objeveny byly roku 1950. Rozkládají se ve třech patrech, přičemž ve svrchním patře byla v 15.století v činnosti penězokazecká dílna. Našlo se zde mnoho kosterních pozůstatků zvířat i lidí.
Z parkoviště (20,-Kč/den) se vystoupá po asfaltové cestě k pokladně, kde je také možnost občerstvení a zakoupení suvenýrů.
Prohlídka jeskyní trvá zhruba 60 minut. Dospělí zaplatí 80,-Kč, děti 6 - 12 let 40,-Kč, děti do 6 let mají prohlídku zdarma. V jeskyních je průměrná teplota okolo 10°C, takže je vhodné se podle toho obléci. V jeskyních je mnoho schodů, s kočárkem tak prohlídku absolvovat nelze. Po prohlídce jeskyní je možné si projít také naučnou stezku, která Vás zavede na vrchol Zlatého koně, odkud je za příznivého počasí pěkný výhled, a k lomu Čertovy schody, kde je možné si z kamenů vytvořit nějaký obrazec nebo nápis. Od lomu vede cesta zpět na parkoviště, takže není nutné se vracet stejnou cestou.
Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.