Rychlé vyhledávání akcí

Ještěd

Místo:Liberecký > Liberec > Liberec
jested2

Rozhledna, restaurace, hotel. Všechny tyto funkce plní dominanta Ještědu fungující od roku 1973.


Rozhledna, restaurace, hotel. Všechny tyto funkce plní dominanta Ještědu fungující od roku 1973. Věž navrhli architekt Karel Hubáček a statik Zdeněk Patrman. Spojili technicismus se smyslem pro přírodní prostředí a vytvořili tak elegantní aerodynamickou špičku hory Ještěd. Architekt Hubáček za ni získal prestižní Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů.
Na Ještědu se natáčel film Grandhotel.
Velmi atraktivním dopravním prostředkem, kterým je možné velmi rychle a pohodlně dosáhnout vrcholu Ještědu, je kabinová lanovka. Jedná se o jednu z vůbec prvních visutých lanovek v České republice. Při nepříznivých povětrnostních podmínkách není lanová dráha v provozu. Na Ještěd je možné vyjet i autem, nebo se nahoru vydat pěšky po modré značce z Liberce - Horního Hanychova. Na vrchol vyjede bez problémů i kočárek, jen v případě návštěvy restaurace je třeba se připravit na schody. Uvnitř je již restaurace pro děti jako dělaná - je tu koutek s klouzačkou a hracím domečkem, dětské židličky i výběr z dětských jídel. Čekání na vybranou dobrotu dětem navíc zpestří omalovánky a pastelky.

Šťastnou cestu!

Lanová dráha:
jízdné jedním směrem činí 50,- Kč, jízdné zpáteční 80,- Kč. Děti do 10 let platí poloviční jízdné. Informace na telefonním čísle 485 104 287.

Restaurace má otevřeno po celý rok.

více info na www.jested.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.