Rychlé vyhledávání akcí

Do pekla pro poklady

Místo:Jihočeský > Tábor > Choustník
Ententýky

Hrad Choustník (zřícenina) je hrad tajemný. Vypráví se, že na Velký pátek se zde otvírá díra do podzemí, kterou se dá sestoupit přímo do pekla, kde jsou ukryté poklady! Zdejší hradní pán se totiž upsal samotnému ďáblu.


Hrad Choustník (zřícenina) je hrad tajemný. Vypráví se, že na Velký pátek se zde otvírá díra do podzemí, kterou se dá sestoupit přímo do pekla, kde jsou ukryté poklady! Zdejší hradní pán se totiž upsal samotnému ďáblu.

Přímo na hrad vede z obce Choustník zelená značka (2km), avšak pokud si procházku chcete prodloužit (celkem na 15,5km) a hrad si prohlédnout ze všech stran zvolte značku žlutou do Chrbonína (4km), odtud pokračujte po hlavní široké cestě bez značky do Vlčevsi (6,5km), dále po vedlejší komunikaci k osadě Pazderna a obci Mlýny (9,5km). Dominantou Mlýnů je gotický kostel sv. Kateřiny. V Mlýnech se na rozcestí dejte vpravo vzhůru kolem kostela ven ze vsi a stoupejte k okraji lesa. Pak zatočte vlevo do nižšího porostu, překonejte poměrně mělkou roklinku (vlevo osamocené stavení) a po široké cestě se dejte vpravo, po pár krocích vlevo na pevnější komunikaci a opět vpravo širokou cestou vysokým lesem. Dorazíte na mýtinku a rozcestí, odtud pokračujte vlevo, teď už do strmějšího kopce - až takřka k vrcholu. Zde procházíte podél skal, které jsou od r. 1949 chráněny jako přírodní rezervace (9,9ha). Odtud už je zřícenina hradu Choustník (13,5km) na dohled - sejděte od skal trochu z kopce až na širší cestu a po ní vlevo k hradní bráně.

Šťastnou cestu!

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Ritter Ritterhouse - 16.12.2020 11:52

Drahý příteli,

JÁ JSEM:Sarah:Podporuji a starám se,čtu váš profil a přitahuje vás.Rád bych s vámi navázal vzájemné přátelství.Prosím,budu rád,když mi pošlete e-mail zpět v mém e-mailu ( sarahhriterhouse@outlook.com ),abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám o sobě více
S díky a pozdravy.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:32

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.