Rychlé vyhledávání akcí

Chanovice křížem krážem

Místo:Plzeňský > Klatovy > Chanovice
zamekchanovice3

Skanzen lidových staveb či zámecký areál - to jsou turistické zajímavosti obce Chanovice na Klatovsku.


Skanzen lidových staveb, zámecký areál, naučná stezka - to jsou turistické zajímavosti obce Chanovice na Klatovsku. Zámecký areál stojí na místě původní tvrze z konce 13. století. Tvrz byla přestavěna v 18. století na barokní zámek s využitím a zachováním starších konstrukcí a prostor. Ve zrestaurovaných sklepeních je stálá expozice pošumavských lidových řemesel. Další prostory jsou využívány pro společenské a výstavní akce.
Skanzen lidových staveb jihozápadních Čech je zatím menšího rozsahu, skládá se asi z osmi roubených stavení, ale bude se postupně rošiřovat.

Lesem kolem obce Chanovice vede 2 km dlouhá naučná stezka. Součástí stezky je i rozhledna na vrcholu hory Chlum, která je ale momentálně ve výstavbě. Dokončení je plánováno do konce roku 2008.

Šťastnou cestu!

více info:
www.chanovice.cz

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:27

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.