Rychlé vyhledávání akcí

Červená nad Vltavou

Místo:Jihočeský > Písek > Milevsko
Ententýky

Osada Červená nad Vltavou leží na pravém břehu Orlické přehradní nádrže 10 km jihozápadně od Milevska v okrese Písek ve výšce 346 m n.m.


Osada Červená nad Vltavou leží na pravém břehu Orlické přehradní nádrže 10 km jihozápadně od Milevska v okrese Písek ve výšce 346 m n.m.

Původní obec na břehu řeky Vltavy byla zatopena vzdutou hladinou po vybudování Orlické přehrady. Dnes je rekreační osadou s řadou chat.
Původní vesnice patřila již od jeho založení milevskému klášteru, po roce 1420 náležela ke zvíkovskému panství. Kostel svatého Bartoloměje, který založila koncem 12. století (asi 1190) Zdislava, matka Jiřího z Milevska, je v pramenech nazýván "rufa ecclesia", t.j. červený kostel, podle barvy použitého stavebního kamene. Jako významná památka byl před napuštěním přehradní nádrže přenesen mimo zátopové území.

Dnes se kostel nachází 4 km po proudu Vltavy od dnešní Červené v osadě zvané Červená II (asi 12 km jihozápadně od Milevska).

Zajímavosti v okolí

Nedaleko Červené přemosťuje Vltavu ocelový železniční most z roku 1889, ve své době druhý největší v Rakousku-Uhersku.

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Ritter Ritterhouse - 16.12.2020 11:51

Drahý příteli,

JÁ JSEM:Sarah:Podporuji a starám se,čtu váš profil a přitahuje vás.Rád bych s vámi navázal vzájemné přátelství.Prosím,budu rád,když mi pošlete e-mail zpět v mém e-mailu ( sarahhriterhouse@outlook.com ),abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám o sobě více
S díky a pozdravy.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:23

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.