Rychlé vyhledávání akcí

Krupicová kaše

krupicova_kase_jidlo_srdce_talir

Krupicová kaše aneb pohádka mládí... Pokrm, který jsme nejspíš všichni v dětství jídávali. Má své příznivce ale také zapřísáhlé odpůrce. Její milovníci se dělí na ty, co kaši před jídlem zamíchají a na ty, kteří lžící mlsně krouží po obvodu a všechny ty skvělé chutě míchají až na jazyku.

 

 

 

 

Na přípravu krupicové kaše není potřeba mnoho surovin ani náčiní, takže jí zvládnete hravě vykouzlit třeba i na chalupě. Hotovou jí máte v cuku letu, i když pro náročnější strávníky doporučujeme dát krupici více času, tedy namočit ji v mléce půl hodiny až dvanáct hodin předem - kaše pak bude ještě jemnější. Děti mohou pomoci s mícháním a každopádně je bude bavit zdobení kaše, kde se dá uplatnit spousta kreativity.

 

Ingredience na 2 porce:

1/2 l mléka

4 lžíce dětské krupičky

2 lžičky cukru

špetka soli

kousek másla

na posypání cokoliv dle vlastních preferencí: kakao, granko, skořice, moučkový cukr, med, čokoláda...

 

Postup:

Polovinu mléka osolíme a dáme na sporák ohřívat, ve druhé polovině mléka rozmícháme krupičku a cukr. Když je mléko na plotně teplé až horké vlijeme do něj mléko s krupičkou. Na mírném plameni za stálého míchání zahříváme do zhoustnutí. Pak ještě chvílku povaříme a na konec v kaši rozpustíme kousek másla pro zjemnění. 

Pokud kaše záhadně nehoustne delší dobu, je třeba přidat krupičku rozmíchanou v troše studeného mléka. Úskalím může být připalování, řešením je pomalé tempo vaření. 

Pak už zbývá jen kaši rozlít do hlubokých talířů a posypat vším, co máte rádi. Děti mohou kaši dekorovat s použitím papíru, do kterého je vystřižen požadovaný tvar (srdce, hvězda, medvídek...) - papír se na talíř s kaší položí, posype kakaem či skořicí a poté se papír sundá. 

 

Dobrou chuť!

kase_vareni_varecka_hrnec_500

Stálé míchání je pro jemnou kaši bez hrudek zásadní.

krupicova_kase_jidlo_talir_skorice

foto: (c) Ententyky.cz


Datum vložení: 20.3.2020 12:16:36

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.