Rychlé vyhledávání akcí

Adventní věnec nebo adventní věneček

advent_venec_vanoce_maly_vytvarno_640

První adventní neděle se blíží, proto je nejvyšší čas ozdobit domov adventním věncem. A je nad slunce jasné, že nejkrásnější adventní věnec je ten, který si sami vyrobíme. S dětmi to bude ještě zábavnější. Tak hurá do toho!

 

 

 

 

Co budete potřebovat:

  • korpus na věnec slámový nebo pěnový o velikosti, na jakou se cítíte
  • větve jehličnanu (nejlépe jedle nebo mix)
  • drát k omotání větví
  • 4 svíčky
  • 4 bodce pod svíčky
  • dekorace dle vlastního vkusu (sušené pomeranče, jablka, ořechové skořápky, celá skořice, badyán, mašle, ozdobné hvězdičky, kuličky či cokoli jiného)
  • tavná pistole

 

My jsme všechny potřeby pro výrobu adventního věnce vyjma tavné pistole pořídili na jednom místě: v pražském zahradnictví U Chládka.

advent_venec_potreby_priprava_vytvarno

Postup:

 

Vytvoříme si zelený věnec - nastříhané větvičky jehličnanů postupně omotáváme kolem korpusu a přichytáváme je pomocí drátu, až je korpus celý obalený větvemi a neprosvítá. Na konci drát ustřihneme a zajistíme tak, aby se nerozmotal. Na bodce napíchneme svíčky a bodce se svíčkami umístíme na zelený věnec tak, jak se nám to líbí (klasicky, vedle sebe...). Zbylá volná místa dekorujeme dle svého vkusu a fantazie s pomocí tavné pistole. Hotovo!

 

Každou adventní neděli zapalujeme na věnci jednu svíčku a na Štědrý den všechny najednou.

 

Krásný advent s krásným adventním věncem!

              

Ententýky.cz

 

 

Text, foto: Karolína Hrdličková, Ententýky.cz


Datum vložení: 27.11.2014 16:17:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.