Rychlé vyhledávání akcí

Chrastavské sklepení

Chrastavské sklepení

Městské muzeum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1996. Díky společnému úsilí Společnosti přátel historie města Chrastavy (SPHMCh) a Městského úřadu se mohou dnes návštěvníci seznámit s dávnou i blízkou historií nejen města Chrastava, ale i okolí. Hned ve vstupním prostoru muzea překvapí návštěvníky železný hornický vozík nalezený v blízkosti štol mezi Chrastavou a Bílým Kostelem či několik restaurovaných renesančních náhrobků, které donedávna stály ve špatném stavu u zdi mezi kostelem a farou. Během zajímavé přednášky se každý dozví řadu informací o prvních slovanských a později i německých obyvatelích Chrastavy, o dobývání okolních hor, o tom, jak pravděpodobně vznikl název našeho města apod. Pro toho, kdo neví nic nebo jen málo o tom, že se v Chrastavě narodilo či žilo několik významných osobností, bude návštěva chrastavského Městského muzea jistě velmi zajímavá. Po skončení prohlídky stálé expozice muzea má každý možnost navštívit tzv. minigalerii, jež je součástí muzea. 

Věková kategorie:věková kategorie neuvedena
Akce se koná:
1.4.22 - 30.5.22, kromě neděle Městské muzeum a galerie Chrastava - Chrastava, Liberecký kraj
Cena: Dospělí - 10,- Kč Děti - 5,- Kč Cizinci - 15,- Kč
1.6.22 - 31.8.22 Městské muzeum a galerie Chrastava - Chrastava, Liberecký kraj
Cena: Dospělí - 10,- Kč Děti - 5,- Kč Cizinci - 15,- Kč

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 7.5.2021 23:23:14

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.