Rychlé vyhledávání akcí

Techmania Science Center

techmania_budova_ilustrfoto

Plzeňské science centrum Techmania je v České republice ojedinělým projektem, který každého přesvědčí, že o vědě je možné nejen bádat, ale také si s ní lze hrát. Techmania, která funguje v areálu Škodových závodů od listopadu roku 2008, přináší zábavu a poučení nejen školním skupinám, ale i rodinám a široké veřejnosti. 

Stovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečných, pravidelné show, staré lokomotivy a unikátní trolejbus! Poznejte svět kolem nás prostřednictvím hry. Objevujte přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích. Expozice jsou určené dětem od tří let. 

Hrajte si a nepřestávejte objevovat, jen dívat se nestačí! 

Expozice: 

MALÁ VĚDA. Stroj času, hrající schody, kaleidoskop, skluzavka nebo dobývání hradu – to je expozice určená dětem od tří do osmi let. Hravé poznávání fyzikálních zákonů. Skutečná škola hrou. 


VODNÍ SVĚT. Z mraků až do přehrady, z nádrže vzhůru – cesty vody jsou rozmanité. Co všechno umí a dokáže? Pohrajte si s ní. Voda je živel a zázrak. 


ČLOVĚK A ZVÍŘE. Jaký stisk má čelist aligátora? Kolik vody je v těle medúzy? Kdo předhoní slepici? Poměřte se s živočišnou říší, objevujte sami sebe. 


EDUTORIUM. Fyzika je zábava! Šest desítek interaktivních exponátů vám dokáže, že přírodní zákony určují celý náš svět. Hrajte si s optikou, objevujte principy elektřiny, testujte zákony mechaniky. 


ENTROPA. Umělecké dílo, které pohnulo Evropou. Na plastiku Davida Černého si můžete udělat svůj názor i vy. Seznamte se s kontroverzním pohledem na evropské národy. 


OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE. Voda, vítr, Slunce, Země, biomasa… Jaké jsou klady obnovitelných zdrojů energie a v čem spočívají jejich nevýhody? Objevte přírodu, která hýbe naším technickým světem. 


PŘIJD NA TO! Hlavolamy a hračky, které trénují paměť, postřeh, koordinaci a kombinační schopnosti nejen nejmenších návštěvníků Techmanie. Ulovte rybičku, uveďte kouli do pohybu do kopce nebo vyvezte kuličku labyrintem otvorů. 


150 LET PRŮMYSLU V PLZEŇSKÉM KRAJI. První laminátová lokomotiva na světě. Nejstarší dochovaná elektrická mašinka ze Škodovky. Jediný existující trolejbus ŠKODA 3 Tr3. A zdaleka nejen to… 
 

Show

Na každý den Techmania přichystala řadu vědecko-technických show, které obohatí návštěvu expozic jak v budově science centra, tak v planetáriu. Není třeba se objednávat, stačí pouze podle časového harmonogramu přijít a zúčastnit se

Adresa:Borská ulice, 30100, Plzeň, Plzeňský kraj
Telefon:+420 737 247 571
Email:vlasta.volak@techmania.cz
Web:www.techmania.cz
Otevírací doba:

Pondělí: 08:30 – 17:00
Úterý: 08:30 – 17:00
Středa: 08:30 – 17:00
Čtvrtek: 08:30 – 17:00
Pátek: 08:30 – 17:00
Sobota: 10:00 - 19:00
Neděle, státní svátky, celorepublikové prázdniny: 10:00 - 18:00

Vstupné/Cena:

Vstup na všechny expozice:

180 Kč/plné vstupné 110 Kč/snížené vstupné 470 Kč/rodinné vstupné  

doporučená doba potřebná pro návštěvu: 4 hodiny

Poslední aktualizace: 30.4.2015 17:56:51

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.