Rychlé vyhledávání akcí

Hana Zárubová: Kdybych navrhovala dětskou kolekci jen sama za sebe, určitě by byla černá

hanazarubova_navrharka_vip

Módní návrhářka Hana Zárubová má z barev nejraději černou, bílou a jejich odstíny. Za své kolekce byla několikrát nominovaná na Oděvního designéra roku Czech Grand Design, v roce 2010 se jím stala.
Teď poprvé navrhla dětskou kolekci.

 

Kolekce Sunar Fashion je Vaším prvním počinem pro děti. Čím vším jste se inspirovala?

Návrhy ovlivňuje většinou hodně věcí. Nejdůležitější a řekněme i prvotní zadání bylo udělat lehce klubovou dětskou módu. Něco, co má styl dětské kultivovanosti, ale přitom zůstává praktickým a přístupným oblečením pro všechny děti. Mohli bychom říci "fashion" teplákové sety.
Materiál, barvy.... vše bylo uzpůsobeno pohodlí a praktičnosti.

Vaše modely pro dospělé jsou obvykle v černé, šedé nebo bílé barvě. Držíte se tohoto pravidla i u dětské kolekce?

Kdybych měla udělat dětskou kolekci sama za sebe, tak by určitě byla černá. Ale tohle není jenom moje kolekce, je to především Fashion Sunar. Proto mé další oblíbené neutrální barvy bílou a šedou v detailu oblečení doplňuje jeden barevný atribut - oranžová, která je korporátní barvou Sunaru.

Jak dlouho kolekce Sunar Fashion vznikala?

Kolekci jsem se svým týmem připravovala půl roku. S nápadem navrhnout dětskou kolekci si však já sama pohrávám už od narození syna, tedy více než 3 roky.

Je rozdíl v navrhování modelů pro dospělé a pro děti?

Určitě najdeme rozdíl v proporcích. Přeci jen u dětí pracujete s "menší" plochou. Taky silueta je víc daná než na dospělého nositele, kde je více alternativ pojetí. Ale v zásadě v postupu práce se nic nemění.

Bude možné modely z kolekce Sunar Fashion zakoupit? Kde?

Tato kolekceje limitovaná, je vyrobená jen v omezeném počtu kusů. Kolekce bude k dostání v e-shopu na webových stránkách http://www.sunarfashion.cz . Na této adrese bude také možné o oblečky soutěžit.

Máte v plánu vytvořit další kolekce určené dětem? Jak starým?

Ano, ráda bych! Ale nechtěla bych ještě předbíhat...

Jak zvládáte skloubit svou práci s péčí o syna?

Pracuji od synových 6 týdnů, a to dva dny v týdnu. Teď už chodí do školky, a tak pracuji už téměř 4 dny, ale nejsem typ matky, která odjíždí ráno v 7 hodin a vrací se v 6 večer. Pracuji hodně doma, tudíž synovi věnuji stále dost času, ale přiznávám, že bez pomoci rodiny by to nešlo. Naštěstí máme babičku s dědou "po ruce", vždy to tedy jde skvěle vymyslet.

Máte nějaké oblíbené místo, kam ráda zajdete se synem za zábavou či jídlem, které byste doporučila i dalším rodičům?

Nežijeme moc městským způsobem života - máme svoje oblíbená místa spíš v přírodě. Ale kde je nám všem dobře, je v penzionu Na stodolci v Českém Švýcarsku. Je tam klid, čistý vzduch a vše maximálně přizpůsobené dětem. Navíc tam skvěle vaří, takže si vždy odpočineme se vším všudy.

hanazarubova_navrharka_vip
Hana Zárubová, foto: Ententýky.cz

sunarfashion_modniprehlidka
Sunar Fashion - módní přehlídka, foto: Ententýky.cz

sunarfashion_modniprehlidka2
Sunar Fashion - módní přehlídka, foto: Ententýky.cz


Datum vložení: 5.2.2013 14:25:39

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.