Rychlé vyhledávání akcí

Dagmar Patrasová: Sněhová královna je má srdeční záležitost

dagmar_patrasova_zpevacka_vip_osobnost_herecka

Dagmar Patrasová se chystá na svou roli Sněhové královny v připravovaném stejnojmenném muzikálu Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových. Naváže tak na své nezapomenutelné role, které ji proslavily - Xenii v seriálu Arabela, Káťu Jandovou z Návštěvníků nebo Královnu Koloběžku první. Spolu se svým mužem Felixem Slováčkem a ostatními producenty se známá herečka a zpěvačka zúčastnila konkurzu na další role muzikálu v divadle Hybernia, kde také vznikl náš krátký rozhovor.

 

Jak se těšíte na roli Sněhová královna v připravovaném stejnojmenném muzikálu? Je to Vaše první muzikálová role?

D.P.: Sněhová královna je má srdeční záležitost. Nápad, že budu hrát Sněhovou královnu vznikl před lety v New Yorku, kde jsem se sešla se spisovatelkou Ivou Hercíkovou, která tam žila. To jí napadlo, že bych si měla tuto úžasnou postavu zahrát a také ji pro mě napsala přímo na tělo. Původně měl vzniknout filmový muzikál.

V první fázi vzniklo dvojCD. Oslovila jsem skladatele Zdeňka Bartáka. O texty jsem požádala Jiřího Suchého, Ondřeje Suchého, Eduarda Krečmara, Lou Fanánka Hagena a některé texty jsem napsala já. Toto dvojCD bylo velmi úspěšné. Tři roky se drželo na první až třetí příčce nejprodávanějších CD v pop music. V pop music proto, že jsem byla zastupována vydavatelstvím Sony Music, kteří vydávali populární hudbu. Dramaturgyně paní PhDr. Naďa Dvorská ze Supraphonu mi říkala, že kdyby mé CD bylo v kategorii mluveného slova, bylo by léta bezkonkurenčně první.

Moc mě to těšilo a začali jsme připravovat Sněhovou královnu pro film. Iva, bohužel, po přestěhování z USA do ČR za nějaký čas zemřela. Myšlenka na muzikál mě však neopustila a po mnoha mých projektech jsem se k ní vrátila. Syn hraje ve velmi úspěšném muzikálu Kapka medu pro Verunku, který vytvořili manželé Alena a Jan Pixovi. Znám se s oběma od patnácti let. S Alenou jsme chodily do stejného ročníku na hudebně-dramatické konzervatoři. Obě nás učil Honzův tatínek Dr. Jan Pixa, pod jehož vedením jsme dostaly první profesionální příležitosti. Zeptala jsem se, jestli by neměli chuť napsat Sněhovou královnu jako rodinný muzikál. Tak vznikla „nová“ Sněhová královna v produkci našich obou rodin a já se na naši spolupráci moc těším.

Už ve třetím ročníku na konzervatoři jsem dostala angažmá v divadle Semafor. Semafor je skvělá škola, kde musíte zvládat hrát, zpívat a tancovat. Byla jsem tam dlouhá léta, za která děkuji Bohu a panu Suchému.    

Budete v něm účinkovat spolu se synem i dcerou. Je to poprvé? Jaké to je být kolegyní vlastních dětí?

D.P.: Nebude to poprvé, co budeme společně účinkovat. Mám tu výhodu, že je oba dobře znám a vím, že je v nich velký potenciál. Oba mají v sobě pokoru, velkou zodpovědnost, jsou pracovití a mají talent. Když jsou na jevišti, tak ho rozzáří. Jak říká Jiří Suchý: to se nedá naučit, s tím se musí člověk narodit. Jako matka jsem nesmírně vděčná Pixovým, že odlehčili ponurost a krutost základního příběhu z postavy Sněhové královny. Víc ale neprozradím. 

Jste herečkou i zpěvačkou. Co je Vám bližší - zpěv nebo herectví?

D.P.: Samozřejmě, že mi je bližší herectví. Tím se netajím celý život. Zpívám hlavně pro děti. Pro ně mě to baví nejvíc.

Zúčastnila jste se konkurzu na další dosud neobsazené role v muzikálu Sněhová královna. Bylo těžké vybírat ze dvou stovek kandidátů? 

D.P.: Bylo pro mě úžasné zjištění, kolik fantastických hlasů je mezi mladými lidmi. Zpěvačky samozřejmě převažovaly i kvantitou, nejen kvalitou. Bohužel jsme byli limitováni konkrétními rolemi, takže jsme výběr do II. kola přizpůsobili jim, ale o budoucnost českého muzikálu nemusí být vůbec obavy.  

Máte ráda pohádky H. Ch. Andersena?

D.P.: Mám. K výročí jeho 120. narozenin jsem natočila pro děti CD „21 písniček! věnováno H. Ch. Andersenovi“. Jsou to jeho pohádky v písničkách.

Jakou ze svých dosavadních hereckých rolí máte nejraději? Proč?

D.P.: To je těžké. Asi Xénii a Královnu Koloběžku I. Každá je úplně jiná, přesto si je diváci oblíbili…

Jaké jsou Vaše další pracovní plány?

D.P.: Připravuji internetovou televizi DÁDA TV, vystoupení pro děti, zkoušky na Sněhovku a jeden ekologický projekt pro děti, který považuji za velmi důležitý.

konkurz_tanec_divadlo_snehovakralovna

Taneční část konkurzu na připravovaný muzikál Sněhová královna v divadle Hybernia


Datum vložení: 11.3.2014 11:36:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.