Rychlé vyhledávání akcí

Zimní prohlídky v kostele sv. Mořice v Mouřenci u Annína

Ententýky


Šumavská zima je mrazivá a nádherná. A kostel sv. Mořice nad Annínem zve k návštěvě. Komentované zimní prohlídky kostela sv. Mořice v Anníně - Mouřenci - v listopadu každou sobotu. Informace na tel. 607 118 846.

Prohlídky v kostele sv. Mořice v Mouřenci u Annína se konají každou sobotu od 11 hodin. Kostel ze 13. století se středověkými freskami a barokní kostnicí plnou kostí a lebek je opravdu perlou šumavských lesů. 

Připraven bude i teplý čaj. Ke kostelu se dostanete pěšky lesem od annínské sklárny nebo z Rajska. Silnice z Rajska (od annínského koupaliště) nebo z Palvínova (u Hartmanic) mohou být v tomto zimním období obtížně sjízdné. 

A další listopadový program?
Poprvé se dveře kostela otevřou v sobotu 2. listopadu v 18 hodin při Mouřeneckých Dušičkách. „Jako každý rok vzpomeneme na zemřelé. Pobožnost v kostele a na hřbitově povede kněz P. Jenda Kulhánek. Na Mouřenci je přes 200 hrobů. Jen polovinu z nich někdo udržuje. Každý si může koupit svíčku a zapálit ji na některém z opuštěných hrobů.

Už poosmé šumavský kostel nad Annínem připomene události roku 1989. Tehdejší společenské změny umožnily pozdější záchranu zchátralého, zničeného a rozkradeného Mouřence. I letos můžou lidé dorazit na pořad Sametový Mouřenec. Tentokrát bude v sobotu 23. listopadu od 15 hodin. Hostem bude písničkář Jaroslav Hutka.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.11.2019 13:48:08

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.