Rychlé vyhledávání akcí

Ze Země na Měsíc

Ze Země na Měsíc

Od 6. do 12. července se seznamte s unikátní terralónou, vyšlápněte si k Měsíci, zažijte projekci v digitáriu a/nebo si užijte letní kino s těmi nejlepšími sci-fi filmy.

Nový přírůstek expozice pod širým nebem.

Terralóna je fotorealistickým ztvárněním naší planety v podobě koule o průměru 10 metrů. Pokud to počasí dovolí, bude instalována každý den od 16 hodin do 23:59. Nejkrásnější výhled na nejúžasnější planetu ve vesmíru pak doplní jen pohodová hudba.

Pro všechny kosmoplavce

Brněnské digitální planetárium, jedno z nejlepších v Evropě, je vlastně virtuální kosmickou lodí, díky které se přenesete na těžko dosažitelná místa. Třeba hluboko do minulosti anebo do daleké budoucnosti. Také se zmenšíte na úroveň mikrosvěta anebo naopak můžete sledovat podobu těch největších struktur ve vesmíru. Aby toho nebylo málo, zpravidla i ve čtyřech rozměrech.

Nejen v tomto týdnu, bude možné po celý den navštívit tyto projekce pořadů v digitáriu:

16.00 pohádkový příběh Se zvířátky o vesmíru 2D
18.00 Vesmír 3D
20.00 Zrození planety Země 2DVesmír je náš svět

A aby toho nebylo málo, od 6. do 12. července vždy ve 21:30 hodin startuje letní kino s vesmírnou duší – každý večer jiné letní sci-fi. Například Star Trek: Do temnoty, Gravitace nebo Šílený Max: Zběsilá cesta. Vše v původním znění s českými titulky.

Občerstvení vlastní, v budově hvězdárny jsou automaty na nápoje a balené potraviny. Vstup do kina je zdarma, sedí se na zemi, proto si s sebou vezměte stoličku nebo deku, abyste si zbytečně nepředávali kinetickou energii atomů vašeho těla atomům našeho betonového schodiště.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 11.7.2020 20:05:21

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.