Rychlé vyhledávání akcí

Výlov rybníka Voblánov

Ententýky


Rybářství Hluboká zve všechny zájemce ve dnech 12. a 13. listopadu na výlov rybníka Voblánov. Ten se nachází v obci Novosedly, severně od Českých Budějovic a jižně od Vodňan.
Rybník Voblánov (někdy psaný jako Oblanov) se nachází u obce Novosedly, nedaleko Dívčic. Z plochy 61 hektarů vytahují rybáři jednou za dva roky cca padesát tun ryb (převážně kapra), štiky a candáty.

Mezi nejzajímavější okamžik patří ráno, v tuto dobu je pohled z hráze na práci rybářů nejatraktivnější. Přípravy na výlov rybníka začínají mnohem dříve, tzv. strojením. Baštýř strojí rybník den až měsíc před samotným výlovem, záleží na velikosti rybníka a výpustního zařízení. Ryba se postupně stahuje do loviště. Den před termínem výlovu rybáři staví nádobí, tzn. přistavují se kádě, brakovnice, nakladač atd. Přípravy vrcholí. V brzkých ranních hodinách proběhne slavnostní zahájení výlovu dle staré rybářské tradice předáním rybářského práva vedoucímu party. Rybáři rozdají síť zvanou nevod, a tím se zahájí zátah.

Rybářství Hluboká návštěvníky upozorňuje, že z technických důvodů může dojít ke změně plánovaného výlovu nebo zkrácení doby výlovu rybníka. Případné informace o změnách získáte na telefonním čísle +420 387 789 411.
 

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 6.11.2019 20:27:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.