Rychlé vyhledávání akcí

Pohádkový advent v Technickém muzeu v Brně

pohadkovy_advent_plakat19

Čas rychle utíká a mílovými kroky se blíží Vánoce a konec roku. Šroubek a Matička, malí kamarádi, kteří zvou děti na výlety po památkách Technického muzea v Brně, jsou už zpátky v Brně a sledují přípravy poslední letošní akce pro rodiny s dětmi – Pohádkového adventu. Už se moc těší, protože pohádky mají rádi. Jsou zvědaví, koho letos mezi auty, parními stroji a dalšími exponáty brněnského technického muzea potkají.

Bude to krásná Zlatovláska, statečný Bajaja, smutná Popelka, rozpustilí čerti nebo někdo jiný? Jsou zvědaví a už se těší, jak budou těmto pohádkovým postavičkám pomáhat plnit jejich úkoly. Když máte pomocníky, jde všechno líp. A tam, kde nebudou stačit jejich malé ručky, pomohou určitě i děti. Zlatovláska bude zase mít náhrdelník z poztrácených perliček, Bajaja se nemusí obávat zlého draka, společně ho určitě přemůžou, Popelka může vyrazit v klidu na ples, hrášek i čočku najde macecha ráno v těch správných miskách, a čerti budou mít parťáky pro hru v karty nebo kostky. V pohádkové kostymérně najdou děti krásné šaty, takže se na chvíli promění v prince nebo spanilé princezny. Po muzeu se rozvoní vánoční perníčky, které si děti vlastnoručně nazdobí.

Díky jazykové škole Light Point nahlédneme také do pohádek zahraničních zemí, tentokrát to bude Německo, Francie a USA.

Máme připravenu i milou vzpomínku na dřívější pohádky promítané doma v rodinném kruhu. Pamatujete promítačku DIAX? U nás můžete navštívit Diáčkovo domácí kino v retro stylu s promítáním pohádek v diapozitivní atmosféře dlouhých zimních večerů.

Akci Pohádkový advent připravujeme pro všechny milovníky pohádek, hlavně ty malé, kteří ještě na princezny a čerty věří. Pojďte si tedy zpříjemnit čekání na Vánoce rodinnou akcí, na které dětem společně ukážeme, že pohádky nejsou jen televizní animáky, ale i klasické příběhy, které odráží život a touhy lidí v době, kdy ještě nebyla televize a rodina se scházela u společných vyprávění.

Věková kategorie:3 roky a více
Délka trvání akce:10:00 - 17:00 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 28.11.2019 9:19:56

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.