Rychlé vyhledávání akcí

Keltské oppidum Třísov

Keltské oppidum Třísov

Vydejte se po stopách předků a navštivte vybrané archeologické památky v jižních Čechách!
Zveme  vás na komentovanou prohlídku archeologické lokality keltské oppidum Třísov, která vás přenese do doby laténské!

Prohlídka se koná v rámci akce Archeologické léto 2020, které pořádají Archeologické ústavy AV ČR v Praze a v Brně ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a dalšími archeologickými pracovišti.

Účast na komentované prohlídce je bezplatná, nicméně  vybraný termín je nutné si rezervovat.

Keltské oppidum v Třísově u Českého Krumlova je jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v jižních Čechách, jež bylo jako jedno z mála vyhlášeno archeologickou rezervací. Díky dlouholetému archeologickému výzkumu bylo prokázáno, že ve 2. a 1. století před naším letopočtem toto oppidum přestavovalo významné středisko ležící na obchodní stezce spojující Čechy s Podunajím, importované luxusní výrobky pak dokládají kontakty se středomořskou oblastí.

Jedním z cílů komentovaných prohlídek, během nichž návštěvníci uvidí mimo jiné pozůstatky čelního opevnění, vstupní klešťovitou bránu či akropoli s keltskou svatyní, je podrobněji veřejnost seznámit s atraktivní pravěkou památkou, která doposud stála ve stínu nedaleké zříceniny hradu Dívčí Kámen.

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 7.7.2020 22:51:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.