Rychlé vyhledávání akcí

Jak se rodí zprávy

Jak se rodí zprávy

TeenSpace
Setkání se zkušenou novinářkou Terezou Engelovou o tom, jak vzniká zpravodajství, co obnáší práce zahraniční reportérky a jak porozumět dění daleko za našimi hranicemi.
Novinářka a moderátorka Tereza Engelová vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V letech 1999–2007 byla redaktorkou, moderátorkou a editorkou zahraničního zpravodajství ČT. Zabývala se především rozvojovým světem a krizovými oblastmi. Po studiích dokumentárního filmu ve Velké Británii pobývala od podzimu 2007 do dubna 2009 v Pákistánu. Na ženské univerzitě v Ráwalpindí vedla kursy žurnalistiky a dokumentárního filmu. Působila také jako dopisovatelka pro týdeník Respekt, HN a Aktuálně.cz. Od roku 2014 žila rok v tureckém Gaziantepu nedaleko syrských hranic. Nyní píše pro HlídacíPes.org a externě pro Čro Plus a pořad Reportéři ČT.

Délka trvání akce:do 18 hod

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 26.12.2019 10:00:03

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.