Rychlé vyhledávání akcí

Exkurze do Jitexu

Ententýky


Cílem výletu může být hrad, zámek, dobrodružná stezka nebo také prohlídka různých provozů. Tak trochu netradiční exkurzi si můžete zarezervovat a následně prožít v jihočeském Písku. Podíváte se do nitra výroby textilu a dnes již unikátních továrních prostor.
Textilní továrna JITEX, založená v roce 1948, patří k dominantám města Písek. Stále se zde plete a šije textil, dokonce továrna patří k velkovýrobcům funkčního oblečení. Areál byl vystavěn začátkem 50. let jako ukázkový závod první pětiletky, ještě ale dle Baťovských továrních principů. Interiér JITEXu má charakteristický industriální ráz, který lze dnes jen obdivovat, stejně jako šikovnost zdejších pracovníků, kteří stále střeží know-how textilního průmyslu.
 

Exkurze je možná, pokud skupina čítá nejméně 15 osob. Prohlídku doporučujeme zájmovým skupinám spolkům i školám.
Časová náročnost je přibližně 60 minut a během prohlídky uvidíte komplexní výrobu textilní pleteniny od vstupního materiálu/suroviny až po hotový výrobek.
Exkurzi je možno objednat od pondělí do pátku v dopoledních hodinách a součástí je i možnost nákupu v podnikové prodejně za zvýhodněné ceny. * Kontakt: Martin Slavík, 737 50 69 50, slavik@piseckem.cz

Věková kategorie:Věková kategorie neuvedena

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


alisa pena - 27.8.2019 18:07

Dobrý den, jmenuji se Alisa Pena, z Belgie, mám zvláštní důvod, proč vás kontaktuji, prosím, zde je můj e-mail, adresa (penaalisa129@gmail.com) kontaktujte mě zpět, abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám vše o mě ,

Hello my name is Alisa Pena, From Belgium, I have a special reason of contacting you, please here is my email, address (penaalisa129@gmail.com) contact me back to enable me send you my pictures and tell you all about me Thanks,

 

Poslední aktualizace: 4.2.2019 16:28:57

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.