Rychlé vyhledávání akcí

Za indiány do Muzea Dr. Aleše Hrdličky

Místo:Vysočina > Pelhřimov > Humpolec
indianihrdlickovovmuzeum21

Muzeum nesoucí jméno světově proslulého českého antropologa a rodáka z Humpolce Dr. Aleše Hrdličky patří mezi nejstarší na Vysočině.


Muzeum nesoucí jméno světově proslulého českého antropologa a rodáka z Humpolce Dr. Aleše Hrdličky patří mezi nejstarší na Vysočině. Bylo založeno v roce 1895 s cílem shromažďovat duchovní a hmotné památky charakterizující oblast Českého Horácka.
V muzeu je možné vidět několik stálých expozic. Antropologická expozice seznamuje se vznikem vesmíru, vývojem života a vývojem člověka. Národopisná expozice přibližuje život, práci, kulturu a tradice v oblasti Humpolecka. Tady uvidíte interiér venkovského stavení z 19. století i měšťanskou jizbu, horácké hospodářství, ukázky zdejšího lidového kroje, nebo truhlu cechu řeznického. Další z expozic je věnována životu a dílu skladatele a dirigenta Gustava Mahlera, který se narodil nedaleko Humpolce.
Děti ale pravděpodobně ocení nejvíce expozici Hrdličkovu. Její součástí je totiž indiánská vesnice s indiány v životní velikosti, s indiánským stanem týpí, do kterého mohou vstoupit, s indiánskými hračkami, hudebními nástroji, zbraněmi i indiánskou hudbou.
V rámci muzea je možné navštívit také stálou výstavku minerálů a stálou výstavku nazvanou Peklo. Ta je umístěna v podzemí na Dolním náměstí a čekají vás tam čerti a permoníci. Nevěříte? Běžte se podívat…

Šťastnou cestu!

Otevírací doba :

Pondělí zavřeno
Úterý 8 - 12 13 - 16
Středa 8 - 12 13 - 17
Čtvrtek 8 - 12 13 - 16
Pátek 8 - 12 13 - 16

V letní sezóně od 1.4. do 31.10. také otevřeno v sobotu a neděli.

Sobota 10 - 16
Neděle 10 - 16

Vstupné do muzea:

Expozice

Dospělí 30,- Kč
Děti, studenti, důchodci 20,- Kč
Rodinné vstupné (2+2) 60,- Kč
Příplatek za výklad 50,- Kč

Výstavy 5,- Kč
Stálá výstavka „PEKLO“ 10,- Kč

Více info: www.infohumpolec.cz


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:28

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.