Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Kunickou přírodou

Místo:Středočeský > Praha-východ > Kunice
Naučná stezka Kunickou přírodou

Tato, 1,2 kilometru dlouhá naučná stezka, začíná a končí u vstupu do Sportcentra hotelu Zámek Berchtold v Kunicích. Je postaveno celkem 10 informačních cedulí, jejichž obsah je zaměřen na nejrůznější environmentální témata a ekologickou výchovu týkající se okolní přírody, na rostliny, stromy, ptactvo, vodní i suchozemské živočichy.

Text je bohatě doplněn obrázky, ale rovněž také otázkami, na které si návštěvníci mohou zkusit odpovědět. Součástí informačních cedulí jsou také zajímavé pohyblivé kvízy, kde si všichni mohou vyzkoušet své schopnosti a znalosti. A aby se naši nejmenší co nejvíc zabavili a potěšili, jsou u některých zastaveních vybudovány herní prvky.

Trasa je dobře schůdná a je značena dřevěnými ukazateli na křižovatkách. Po toulkách po okolí můžete navštívit zámek Berchtold a Sportcentrum, v zámeckém parku se nachází miniatury hradů, zámků a mnoho pohádkových postaviček od známé Vítězslavy Klimtové.


Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 16.4.2020 23:36:31

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.