Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Kadovský viklan

Místo:Jihočeský > Strakonice > Lnáře
Ententýky

Trasa naučné stezky vede krajinou v sousedství Lnář (asi 7 km severně) a Blatné (asi 10 km severozápadně) v prostoru mezi obcemi Vrbno, Kadov a Slatina na Strakonicku.


Trasa naučné stezky vede krajinou v sousedství Lnář (asi 7 km severně) a Blatné (asi 10 km severozápadně) v prostoru mezi obcemi Vrbno, Kadov a Slatina na Strakonicku.

Zaměření stezky je přírodovědně historické. Návštěvníci se na její trase seznámí s historií Kadova a sousedních vsí, s živočišstvem této krajiny, s historií rybníkářství v blatenské rybničné pánvi a s geologickými zajímavostmi oblasti.

Asi 6 km dlouhá stezka má výchozí místo v sousedství Vrbna (necelé 3 km východně od Kadova) u rybníka Velký Pálenec. Odtud vede její trasa přes Vrbno do Kadova a dál ke vsi Slatina (asi 3 km jihozápadně od Kadova).
Stezka je pojata jako jednosměrná. Je určena hlavně pěším návštěvníkům, využívat ji mohou i cyklisté. V terénu je vytyčena místním značením (zelenobílá ochranářská "psaníčka"). Na stezce je umístěno 13 zastavení osazených patnácti informačními panely.

Zajímavosti na trase:
Hydrobiologická stanice - vodní fauna a flóra
Vrbno - historie vsi a památky
Skalní mísy - útvary vzniklé erozní činností na balvanech
Viklan - kámen v sousedství Kadova, který dal stezce pojmenování
Kadov - kostel svatého Václava, bývalá tvrz, hrobka rodu Linekerů
Malý a Velký čertův náramek - skalní útvary vytvořené podle pověsti čertem
Obětní kámen - podle místní legendy zde bývalo obětiště

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.