Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Churáňov

Místo:Jihočeský > Prachatice > Vimperk
Ententýky

Trasa NS Churáňov vede po úbočí stejnojmenné hory, která se vypíná do výšky 1.118 m v CHKO Šumava v severozápadní části okresu Prachatice asi 12 km západně od Vimperka.


Trasa NS Churáňov vede po úbočí stejnojmenné hory, která se vypíná do výšky 1.118 m v CHKO Šumava v severozápadní části okresu Prachatice asi 12 km západně od Vimperka.

Stezka je zaměřena na seznámení s historií osady Churáňov a blízkého okolí, s přírodními zajímavostmi tohoto šumavského vrcholu, s typickou šumavskou architekturou a s dalšími zvláštnostmi této turisty a lyžaři vyhledávané lokality.

Téměř 7 km dlouhá okružní trasa má začátek i konec u hotelu Churáňov, asi 300 m pod vrcholkem hory. Na její trase je 10 zastavení osazených informačními panely. Na vyhlídkových místech jsou tabule s panoramaty rozhledu a odpočívadla.
Stezka je určena pěším návštěvníkům, v zimním období je přístupná i běžkařům. V terénu je její trasa vyznačena značením obvyklým pro naučné stezky (bílý čtverec se zeleným úhlopříčným pruhem). Ideální čas pro vycházku po stezce je ve vegetačním období.

Zajímavosti na trase:
Hotel Churáňov - výchozí i cílové místo stezky
Klostermannova vyhlídka - vyhlídka na skalním útvaru nad osadou Kůsov
Jalovce - jalovcový porost nad osadou Kůsov
Losenice - výhledy do údolí Losenice
Churáňov - osada Churáňov, běžkařský areál, lidová architektura, meteorologická stanice
Chalupa "U Churáňů" - lidová šumavská architektura
Lyžařský areál Churáňov a rašeliniště V Polci

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:20

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.