Rychlé vyhledávání akcí

Naučná ministezka Jezerní slať

Místo:Jihočeský > Prachatice > Kvilda
Ententýky

Naučná ministezka Jezerní slať prochází částí stejnojmenné přírodní rezervace v CHKO Šumava nedaleko obce Kvilda v okrese Prachatice.


Naučná ministezka Jezerní slať prochází částí stejnojmenné přírodní rezervace v CHKO Šumava nedaleko obce Kvilda v okrese Prachatice.

Je zaměřena na seznámení s rostlinstvem a s klimatickými podmínkami rašeliniště.

Její trasa je 0,2 km dlouhá. Přístup k ní je ze silnice Kvilda - Horská Kvilda od parkoviště vlevo při silnici.
Je určena výhradně pěším návštěvníkům. Na stezce jsou umístěny dva informační panely (vznik a vývoj rašelinišť, rašeliniště Jezerní slať) a podél poválkového chodníčku je umístěno několik jmenovek nejvýznačnějších rostlin. Na počátku chodníku stojí vyhlídková věž, ze které je pěkný výhled do celého rašeliniště.

Zajímavosti na trase:
Rašeliniště a jeho vývoj
Typy rašelinišť
Klima v okolí Kvildy a jeho hlavní charakteristiky

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Ritter Ritterhouse - 16.12.2020 12:17

Drahý příteli,

JÁ JSEM:Sarah:Podporuji a starám se,čtu váš profil a přitahuje vás.Rád bych s vámi navázal vzájemné přátelství.Prosím,budu rád,když mi pošlete e-mail zpět v mém e-mailu ( sarahhriterhouse@outlook.com ),abych vám mohl poslat své fotografie a říct vám o sobě více
S díky a pozdravy.

 

Poslední aktualizace: 5.3.2013 17:42:20

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.