Rychlé vyhledávání akcí

Naučná stezka Okolo Vřesiny

Naučná stezka Okolo Vřesiny

Okolí obce Vřesina představuje entomologicky, botanicky a ornitologicky bohaté území. V místě bylo například napočítáno na 60 druhů ptáků, mezi které patří puštík obecný, ostříž lesní či žluva hajní. Naučná stezka, vhodná pro malé i velké návštěvníky, provází přírodní rezervací Dařenec, pokračuje alejí ovocných dřevin a končí u lesní studánky.

Studánka je oblíbeným místem lidí ze širokého okolí, kteří sem dojíždějí pro vodu. V lesním rašeliništi tu pramení potok Bečva.

Na stezce se nachází přes pět set let starý tzv. Machtildin dub, se kterým je spjato několik legend. Tento vzácný strom nese své jméno po pravnučce Marie Terezie hraběnce Machtildě Zinnenberg Lichnovské. U jeho kořenů leží velký bludný kámen ze švédské žuly severského zalednění, na kterém je vytesáno přímo její jméno – Mechtilden Eiche.

V roce 2011 v lokalitě ČSOP vybudoval za podpory programu NET4GAS Blíž přírodě 6 velkých informačních tabulí, 2 menší tabule, ukazatele, rozcestníky, dvojlavičku se stolem u studánky, dřevěné schůdky a zábradlí.

Adresa:74720, Vřesina, Moravskoslezský kraj
Web:https://blizprirode.cz
Poslední aktualizace: 21.6.2020 21:29:11

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.