Rychlé vyhledávání akcí

Muzeum hraček Ostrava

hracky_muzeumhracek_ostrava_ilustrfoto

V Muzeu hraček Ostrava zažijete kouzelné chvíle. Uvidíte hračky, které jste již léta neviděli a přesto dokážete s úsměvem říci “Jééé, s tím jsem si hrál(a)”. Děti se budou divit tomu, jak důmyslné hračky existovaly už tenkrát a na druhou stranu také, jak to mívaly děti těžké a jak si musely svých hraček vážit. Najdete tu velmi staré a vzácné exponáty, ale i běžnější, se kterými si většina z vás hrávala ve svých dětských letech. Muzeum hraček Ostrava není jen a pouze o zábavě, ale také o poznání a často i úžasu. Mimochodem, zdejší sekce “Disneyana" je největší jedinečnou sbírkou Disneyho historických předmětů v Evropě. 

 

V Muzeu hraček Ostrava nenajdete jen jedno muzeum, najdete zde muzea čtyři. Muzeum je totiž rozděleno do čtyř sekcí:

  • Historické hračky – cca 1850 – 1950
  • Retro hračky – cca 1950 – 2000
  • Disneyana
  • Sběratelství

 

 

 

V první sekci se mohou děti podívat na opravdové skvosty – na hračky, se kterými si hráli pravděpodobně prarodiče prarodičů a které mohl vidět tatínek nebo maminka pouze tehdy, pokud se hračka někde na několik desetiletí ztratila a později se zase našla  [:)]

Ve druhé se mohou děti podívat na hračky, se kterými si hrávali jejich rodiče či prarodiče. Tato sekce pobaví nejen děti, osloví i dospělé. Neustále slýcháváme z muzea “S tím jsem si hrál!” nebo “Tuhle hračku jsem měla jako malá holka!”, “Tohle si pamatuju!”, “To jsem si jako dítě vždycky přál!” a podobně.

V této sekci retro hraček si každý přijde na své. Jsou zde vidět staré panenky, pokojíčky, vojáčci, ale také mechanické hračky a parní stroje, se kterými si v dobách minulých hrávaly děti pod dohledem svým rodičů (jednalo se totiž o velmi nebezpečné hračky).

Následuje sekce Disneyana, ve které najdete jak moderní, tak i velmi staré a vzácné kousky všeho možného, v čem tkví tématika postaviček, pohádek a příběhů, které napsal či vytvořil slavný Walt Disney.

Můžete se těšit na Myšáka Mickeyho (o kterém se také dozvíte spoustu zajímavostí), Kačera Donalda a jeho kamarády, Sněhurku, Popelku, Šípkovou Růženku a bezpočet dalších postaviček, které budou znát děti i jejich rodiče. Dokonce zde máme Figurkov city, kde děti najdou stovky postaviček, které znají z pohádek i celovečerních filmů (pozor, zde hrozí nebezpečí strávení dlouhé chvíle, děti Figurkov milují).

Z kouzelné barevné sekce Disneyana se dostanete do sekce sběratelství, kde na vás bude čekat každého půl roku nová expozice. Sekce sběratelství se pravidelně obměňuje právě z toho důvodu, aby se naši nadšení návštěvníci, kteří se budou chtít vrátit, mohli podívat vždy na něco nového, co je potěší nejen na pohled, ale také pohladí na duši.

Adresa:Vítkovická 3083/1, 70200, Ostrava, Moravskoslezský kraj
Telefon:+ 420 730 898 410
Email:info@muzeumhracekostrava.cz
Web:http://muzeumhracekostrava.cz
Otevírací doba:

 

Celoroční provoz:

Po - Pá: 9-19 hod.
So: 9-13 hod.
Ne: zavřeno

Vstupné/Cena:

 

Základní vstupné:  149 Kč

Dítě 3 až 17 let  99 Kč

student:  99 Kč

Důchodce:  99 Kč

ZTP:  99 Kč

Doprovod ZTP:  99 Kč  

Jeden dospělý odprovázející jedno 3 až 17leté dítě:  (příklady: 2 dospělí a 2 děti = 4x 99,- ; 2 dospělí a jedno dítě = 1x 149,- plus 2x 99,-)  99 Kč

Osoby pod 3 a nad 80 let:  ZDARMA

Pro děti:Bezbariérový přístup
Poslední aktualizace: 5.6.2020 10:19:33

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.