Rychlé vyhledávání akcí

Filmové muzeum NaFilm

nafilm_Foto_Richard_Spur_ilustrfoto

Filmové muzeum NaFilM přibližuje fascinující svět filmu a nabízí zážitek pro děti i dospělé. Během návštěvy budete objevovat, jak film funguje, a poznávat jeho historii zábavnou a interaktivní formou.

Muzejní instalace propojují historii se současnými technologiemi, takže si na své přijdou všechny generace. Originální exponáty, které nikde jinde nenajdete, vyrábíme přímo pro účely muzea. Je možné si je vyzkoušet a díky nim se o filmu učit z vlastní zkušenosti.
V muzeu najdete nejen nejstarší promítací přístroje jako laterna magika, ale také klasickou 35mm promítačku na kliku, ze které je možné si postaru promítnout film z pásu. Expozici doplňují přes dvě hodiny projekcí českých a zahraničních filmů. Součástí muzea je i ruchové studio, kde je možné si po vzoru světoznámých “brunclíků”, mistrů ruchu z Barrandova, vytvořit vlastní zvukovou nahrávku, nebo laboratoř J. E. Purkyně pro experimentování se zrakem. V závěru návštěvy si můžete natočit svůj animovaný film, který si z muzea odnesete domů.
Než se muzeu NaFilM podařilo najít stabilní zázemí v historickém domě Mozarteum architekta Jana Kotěry, putovalo po Praze s dočasnými výstavami: Na film!: V pohybu (Palác Chicago, 2016/18) a Na film! (Museum Montanelli, 2015).
 

Adresa:Jungmannova 748/30, 11000, Praha 1, Praha
Web:www.nafilm.cz
Otevírací doba:

 

úterý - neděle  |  13:00 - 19:00 (dopoledne školní skupiny)

Vstupné/Cena:

 

základní: 140 Kč  |  snížené (děti, studenti, senioři): 120 Kč  |  rodinné (2+2): 480 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2019 0:29:06

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.