Rychlé vyhledávání akcí

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči - národní kulturní památka. 

Prohlídky areálu bývalé čistírny odpadních vod jsou možné pouze s průvodcem (čistírna není klasické muzeum, nýbrž něco jako technický zámek). Návštěvníci uvidí původní prostory s pozůstatky původních technologických zařízení - a to jak pro vlastní čištění odpadních vod a související provoz (např. kalové hospodářství), tak pro zajištění pohonu strojů (parní strojovna a kotelna).

Pro názornost výkladu jsou návštěvníkům k dispozici kopie původních plánů, historické fotografie z počátku výstavby čistírny a filmový dokument z roku 1943 (na základě smlouvy s Národním filmovým archivem). Prohlídka začíná filmem „Koloběh vody ve vodárenství“ (Veolia) jako úvod do problematiky vodárenství a stokování.

Pro zájemce o historii technických staveb a zvláště pražské kanalizace je připraven historický filmový dokument Muži pod Prahou, 1947.

Adresa:Papírenská 6, 16000, Praha 6, Praha
Telefon:+420 608 330 024
Email:staracistirna@gmail.com
Web:www.staracistirna.cz
Otevírací doba:

Po – Čt: 6:00 – 14:30
Pá: 6:00 – 14:00 

Doprava:

Autobusem MHD č.131 ze stanice metra Hradčanská (trasa A) do zastávky Nádraží Bubeneč. Poté pěšky pod železničním mostem do Papírenské ulice 6.
Vlakem do stanice Praha-Bubeneč. Spojení například ze stanice Masarykovo nádraží, z Praha-Libeň, Praha-Holešovice.
Lodí od Palackého mostu do Tróji, dále pěšky po proudu a doleva přes most.
Autem (parkování u čistírny možné), taxi, pěšky, na kole...

Poslední aktualizace: 28.5.2013 23:58:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.