Rychlé vyhledávání akcí

Viktor Mastník: My rybáři z Lužnice

My rybari z Luznice_kniha_obalka

Knižní novinka ukazuje malebnost jižních Čech současným jazykem i tempem. Má tak šanci i u dětí, které se četbě zatím vyhýbaly.

 

 

Kryštof prožívá svá první rybářská dobrodružství s partou kamarádů v malebných jižních Čechách. Řeky Lužnice, Nežárka i jihočeské rybníky jsou ideální pro lov štik, bolenů, pstruhů a candátů. Podaří se dětem nakonec ulovit i legendárního obecního kapra Bláťulu?

Kniha vznikla tím nejpřirozenějším způsobem. Viktor Mastník s radostí sledoval, jak se jeho děti se svou partou vydávají k vodě za podobným dobrodružstvím, které před lety prožíval on sám. Atmosféru dobře prožitých prázdnin a dětské party zachytil a pohádkově rozvyprávěl na stránkách své prvotiny „My rybáři z Lužnice“.

Podtitul „Jak jsme lovili kapra Bláťulu“ prozrazuje největší letní výzvu odvážné pětice kamarádů. Kromě snad stoletého rybničního matadora, se odváží Kryštof, Magda, Adam Kopačků a kluci Hejnů postavit třeba i mlýnskému strašidlu. 

Malé čtenáře okamžitě vtáhne do děje civilní jazyk malého Kryštofa. Bezprostřední vyprávění z nich umí udělat téměř přímé účastníky dobrodružných výprav. Rodiče zase ocení líčení takových prázdnin, jaké si pro své děti přejí.

 

Viktor Mastník: My rybáři z Lužnice

První vydání, ilustrace Tereza Víznerová, v roce 2017 vydává nakladatelství Verzone

Vázaná kniha, 68 stran, MOC 259 Kč


Datum vložení: 7.4.2017 9:57:00

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.