Rychlé vyhledávání akcí

Recyklované pohádky

recyklovanepohadky_obal_ilustrfoto

Představte si, že nakupujete v obchodě a najednou na vás promluví igelitový pytlík. Nechali byste rajčata rajčaty a vzali nohy na ramena, nebo byste si poslechli příběhy recyklace, které pytlík umí vyprávět? A jak je to s trpaslíky v kontejnerech, opravdu vyrábějí z plastů ty měkoučké mikiny? A co si počne starý mobil, opuštěný na celém světě? Najde i on ve své pohádce šťastný konec?

 

 

 

 

 

 

 

O tom všem a o spoustě nových věcí se dočtete v šesti Recyklovaných pohádkách, které pro děti na téma třídění odpadu napsala pětice známých osobností: 

spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová,
fotografka Sára Saudková,
divadelní a filmový herec Lukáš Hejlík,
hudebník a výtvarník Milan Cais (člen skupiny Tata Bojs),
stand-up komik Karel Hynek (pořad Na Stojáka)

Šestá povídka je z pera Ilony Koukalové, ředitelky školního vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět, jehož byl projekt Recyklované pohádky součástí.

Kniha je vyvrcholením stejnojmenného projektu, který hravou formou vedl děti k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí. Příběhy známých osobností na téma třídění odpadů a recyklace doplňují ilustrace Aleny Schulz a dětí, které získaly největší podporu v celostátní dětské výtvarné soutěži. 

Doporučená cena knihy je 189 korun, vydal ji Albatros.

recyklovane_pohadky_krest

Knihu pokřtili autoři pohádek Karel Hynek, Barbara Nesvadbová, Lukáš Hejlík a Sára Saudková.

 


Datum vložení: 25.9.2014 14:29:46

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.