Rychlé vyhledávání akcí

Lucie Sunková: Jak se máš, Eliško?

Lucie Sunková: Jak se máš, Eliško?

Starý mlýnek na kávu, doma pletený svetřík a hračka, která vzdoruje času, nevyvolávají smutek, ani nostalgii. Vyčarují kouzelný, jednoduchý svět, kde mají věci smysl a řád. Svět, který chceme představit našim dětem. Filmařka Lucie Slunková představuje v autorské knize pohádkový příběh skutečné plyšové myšky.

 

 

 

 

V pohádce, která je laskavá a přesto udržuje malé čtenáře a posluchače v napětí, sledujeme jeden den myšky Elišky. Režisérka oživuje svět své skutečné plyšové hračky z dětství kombinováním fotografie a kresby. Originální výtvarné zpracování provází text, který se místy přelévá do veršů.

Ukázka:

myska_eliska_kniha_65pole_ukazka

V roce 2015 vydalo Nakladatelství 65. pole, 1. vydání, vázaná kniha, 48 stran, 198 Kč.

 

Lucie Sunková (1974)
Profesí scénáristka, režisérka, animátorka, výtvarnice a ilustrátorka. Příležitostně také spisovatelka. V animaci se věnuje především technologii malby olejovými barvami na skle. Vyučovala na FAMU studenty Cinema Studies. Její poslední film „Strom“ byl vybrán pro premiéru na nadcházejícím Berlinale.


Datum vložení: 18.12.2015 11:15:53

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.