Rychlé vyhledávání akcí

Kristýna a Kája: Škola písničkou s Žáčkem

kristyna_kaja_cd_skola_pisnickou_prebal

Nové CD Škola písničkou s Žáčkem je plné veselých, hravých a melodických písniček a 4 říkanek pro děti předškolního a mladšího školního věku. Autorem hudby všech písniček je Karel Mařík. Autorem textů je stejně jako na prvním albu Škola písničkou básník a pedagog Josef Peterka. Tentokrát se však tým rozšířil o známého tvůrce pro děti Jiřího Žáčka, který má na albu šest zhudebněných básní. 

Další textařkou je zkušená předškolní pedagožka Blanka Zelenková. Písničky nazpívali manželé Kristýna Peterková a Karel Mařík, některé za doprovodu dětí. Písničku s názvem Oblékací nazpívala teprve čtyřletá Adélka Pavoučková.

Zpěvačka Kristýna Peterková, účastnice 2. řady pěvecké soutěže SuperStar, hudební skladatel a producent Karel Mařík a jejich Škola písničkou jsou zavedenou „značkou“. Již před třinácti lety vzniklo první album, jehož zábavně naučné písničky poslouchají děti v mnoha rodinách po celé České republice. Umělci mají za sebou desítky koncertů. V červnu 2013 dokonce koncert Školy písničkou zaplnil pražskou Lucernu. Zúčastnila se ho i patronka projektu Ivanka Gottová. Ve více jak padesátce základních škol používají učitelé jejich písničky a k nim zpracované pracovní listy ke zpestření výuky hudební výchovy. Cílem Školy písničkou je motivovat děti i rodiče k hudbě a zpívání, probouzet u dětí hudební talent a zájem tvořit.

Křest nového alba se konal v neděli 9. února v pražské Malostranské besedě za účasti básníka Jiřího Žáčka. Nové CD pokřtili herečka Linda Rybová spolu s hereckými kolegy Janem Dolanským a Romanem Zachem. Roman Zach se poté ujal kytary a spolu s kapelou si na pódiu zahrál jednu jejich písničku. Dětští fanoušci a fanynky neúnavně tančili.

krest_kaja_kristyna_malostranska_beseda_vip_rybova_zach_dolansky_500

Foto (c) Ententyky.cz: Křest CD Škola písničkou s Žáčkem v pražské Malostranské besedě. Zleva: Karel Mařík, Jan Dolanský, Linda Rybová, Roman Zach a Kristýna Peterková


Datum vložení: 10.2.2020 17:48:46

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.