Rychlé vyhledávání akcí

Králík a jiné písničky – album ze života rodiče

kralik_Cd_skupinaK_prebal_ilustrfoto

Kapela K naděluje dětským posluchačům k Vánocům nové album s názvem Králík a jiné písničky. Písně jsou určené především dětem, potěší ale i dospělé posluchače. Hudebně se pohybují napříč různými žánry, texty jsou inspirovány životem, zejména rodičovstvím. Na přípravě desky spolupracovali přední muzikanti české scény a doporučuje ji i Petr Janda.

Kompilace přináší celkem 12 písní a díky spolupráci s předními muzikanty české scény zaručuje hudebně příjemné nahrávky v kvalitních aranžích. Na CD se podíleli Martin Chobot, Roman Vícha a Tomáš Lacina (spoluhráči Ewy Farné), Jan Lstibůrek (kapela Tomáše Kluse), Filip Jelínek (J.A.R., Illustratosphere) a celá řada dalších.  

„Desku Králík a jiné písničky jsem si dvakrát poslechl a bylo mi dobře na srdci, je fakt moc dobrá. Moc hezký písničky, pěkně nahraný a krásně zazpívaný,“ říká hudebník Petr Janda. 

Písně jsou koncipované jako představení různých hudebních žánrů dětem – nechybí reggae Králík, motownovské zlobení Malých velkých kluků, funkové dechy ve Štrůdlu nebo moderní country o Nezbedném koníkovi. Deska obsahuje pohádkově snové melodie i ukolébavku. „Nechali jsme se inspirovat radostmi i strastmi rodičovství a s narozením syna jsme začali skládat písničky pro děti. Jednak z přetlaku inspirace, jednak také proto, že jsme nenacházeli tolik kvalitní muziky, kterou bychom chtěli synovi pouštět. Oblékli jsme tedy své písně do moderního hávu a povolali na pomoc Kryštofa Pobořila, mladého talentovaného aranžéra a muzikanta, aby nám pomohl. Vznikla velmi rozmanitá deska, za jejímž mixem stojí Aleš Hyvnar,“ popisují vznik alba protagonisté skupiny K a současně manželé Martina a Ondřej Kuchařovi. 

Desku doplňuje klip k songu A proč…?, který s vtipem a s odkazem na Vlastu Buriana znázorňuje zvídavé období předškolních dětí, které neustálým ptaním se „a proč…?“ dohánějí někdy rodiče k šílenství. 

Album a videoklip bude brzy následovat také vydání ilustrované knížky s dětskými motivy. 


Datum vložení: 5.12.2019 17:20:48

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.