Rychlé vyhledávání akcí

Knížkodeska Ukolébavky – uspávat vás budou také Tomáš Klus, Ewa Farna a obrazy Jaroslava Róny

ukolebavky_luxor_klus_rona

Výpravná kniha Ukolébavky s ilustracemi Jaroslava Róny a vloženým CD s písněmi Robina Krále a Jana Lstibůrka v podání Tomáše Kluse, Ewy Farne a sester Páchových právě vychází v nakladatelství Pikola.​

 

 

„Můj bývalý kapelník Honza a můj současný textař Robin jsou dvojice, se kterou už jsem několikrát spolupracovala na jejich projektech. Když mě oslovili na Ukolébavky, kývla jsem. Krátce jsem váhala, zda jsem pro to vhodná, když sama děti zatím nemám. Nakonec jsem však do spolupráce šla i díky skvělým umělcům, kteří na projektu pracují. Můžete se spolehnout, že je to vkusné, hezké, kvalitní a hlavně opravdu od srdce skvělých lidí s podobným přístupem,“ shrnuje Ewa Farna

„Bylo to velmi obohacující a inspirativní setkání s autory i s jejich nejužším týmem: Markem Štifterem a děkuji za něj. Věřím, že Ukolébavky potěší mnohá ne a ne k usnutí se mající ouška i uši, neboť talentem a sdělností pánbůh na tandemu Král – Lstibůrek nešetřil,” dodává Tomáš Klus.

Autoři vás svou originální “knížkodeskou” Ukolébavky chtějí zavést do tajemné krajiny na samotných hranicích spánku. „Nejsou to ani tak písničky k poslechu před usnutím, jako spíš přímo při usínání. Chtěli bychom, aby naše Ukolébavky byly místem, do kterého se budete chtít ponořit všemi smysly – ať už jste děti nebo dospělí – místem, ve kterém se budete chtít s důvěrou rozplynout ve spánku,” říká Robin Král.

Stane se tak díky mimořádné souhře snových ilustrací Jaroslava Róny, konejšivých textů Robina Krále, melodií Jana Lstibůrka a příjemných hlasů Tomáše Kluse, Ewy Farne a sester Páchových s invencí natočených a smíchaných zvukovým mistrem Markem Štifterem. 

Kromě klasické distribuce vzniká pro Ukolébavky speciální platforma ArtDock – společný přístav pro umělecké vize a prostředky k jejich naplnění. ArtDock je prostředkem pro realizaci zajímavých nezávislých uměleckých projektů, tvoří prostor pro spolupráci, sdílení zkušeností v oblasti umění, vydavatelských činností, realizace projektů, jejich financování, nové formy komunikace či tvorbu nové distribuční sítě. ArtDock spolupracuje s firmou Zoot, Ukolébavky tak bude možné zakoupit nejprve ve výdejnách radosti Zoot. V plánu je také pokračování spolupráce s nakladatelským domem Euromedia Group na vzniku dalších „knížkodesek".

ukolebavky_obalka_ilustrfoto

Kniha a CD Ukolébavky 

Hudba: Jan Lstibůrek

Texty: Robin Král

Ilustrace: Jaroslav Róna

Zpěv: Ewa Farna, Tomáš Klus, Lucie Páchová, Petra Páchová-Lstibůrková, Michaela Páchová-Novotná

Zvuk, mix: Marek Štifter

Natočeno v letech 2016 a 2017 v prostorách ZUŠ J. Jindřicha v Augustiniánském klášteře Domažlice a studiu Marka Štiftera v Praze Nuslích.

Tracklist

  • Ovečky  ~ zpívá Tomáš Klus 
  • Kam chodí ptáci spát ~ zpívá Lucie Páchová
  • Říkanka o řece ~ zpívá Petra Páchová
  • Široký pán ~ zpívá Tomáš Klus
  • Pod hladinou ~ zpívá Lucie Páchová 
  • Zvony ~ zpívají Tomáš Klus a Ewa Farna
  • Pohádka pro usnutí ~ zpívá Ewa Farna
  • Už se šinu ~ zpívá Tomáš Klus
  • Do horkých pilin ~ zpívá Ewa Farna
  • Ticho ~ zpívají sestry Páchovy

 

Vydává Pikola, doporučená cena 499 Kč

 


Datum vložení: 16.11.2017 13:38:56

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.