Rychlé vyhledávání akcí

Hana Bergmannová Klímová: Dobrodružství pana Wellingtona

wellington_obalka_kniha_klimova

Kniha o klucích, letadlech a letcích RAF autorky Hany Bergmannové Klímové je určena klukům i holkám od 9 do 99 let. Příběh o panu Wellingtonovi v dětech vzbuzuje zájem o naši nedávnou historii a přibližuje válečné i poválečné osudy málo známých hrdinů-letců, kteří bojovali v Anglii. 

Hlavním hrdinou knihy, je vojenské letadlo – vysloužilý britský bombardér pan Wellington, který bojoval za druhé světové války ve Velké Británii u 311. československé bombardovací perutě. Své válečné vzpomínky vypráví okřídleným kamarádům v hangáru a také dvěma desetiletým klukům, Edovi a Tondovi, kteří jsou syny pilotů v aeroklubu. V trupu pana Wellingtona si vybudovali bunkr. Tam si jednoho dne hrají s Morseovým telegrafem a jeho prostřednictvím navážou rádiové spojení s panem Wellingtonem. Ten klukům dá hned za úkol pátrat po své poslední ztracené osádce československých letců. Začne se rozvíjet napínavý příběh plný pohádkových zázraků ale i drsné reality. 

„Vysloužilý bombardér Wellington vypráví svůj příběh mírovým letadlům v hangáru půvabnou anglickou češtinou. Tím dostala knížka o hrdinství to, co bychom od ní nečekali: slušnou nálož humoru,“ uvedl Zdeněk Svěrák na obálce knihy.

Knihu doporučuje i podplukovník Jiří Pavel Kafka, střelec 311. čs. bombardovací perutě RAF: „Hezká a zajímavá knížka s technickými i historickými detaily a s pěknými ilustracemi. Můj pan Liberátor by to viděl taky tak." 

Hana Bergmannová Klímová je (pod jmény Hana Klímová a Hana Pavlátová) známá jako malířka a ilustrátorka zejména dětských knížek. Ilustrovala dětské knihy svého otce Ivana Klímy ale i řady dalších autorů. 

Kniha má 220 stran včetně šedesáti sedmi barevných obrázků v pevné vazbě. Knihu vydalo a distribuje nakladatelství Katzberg a to téměř výhradně prostřednictvím zásilkového prodeje.


Datum vložení: 25.10.2018 23:03:55

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.