Rychlé vyhledávání akcí

BomBarďák má novou desku. Jmenuje se 3FO3

bombardak_3fo3_titulka

Doma rošťák a na koncertě slušňák … a nebo naopak. Tak akorát akordů, tak akorát textu a 19 hitovek. Mušketýři české hudební scény se prosekali houštinou tónů, kardinálních melodií, královských harmonií a mají nové album 3FO3. Kapela Bombarďák přesvědčí každého, že není rozdílu mezi písničkami pro děti a pro dospělé. Ať jste posedlí folkem nebo punkem, skáčkem nebo fráčkem, na albu najdete přesně vyváženou kombinaci hudebních stylů. To vše s nepostradatelnou lehkostí okořeněné texty Jirky Jelínka, který glosuje svět rodičů a dětí.

Nové album kapely Bombarďák nese název 3FO3. Jiří Jelínek říká: „Pravda je, že fotři jsme vlastně čtyři, ale tři mušk​e​týři byli taky čtyři! Název 3FO3 aspiroval na název už naší první desky.  Dokonce jsme přemýšleli, jestli se tak nemá jmenovat naše kapela. Další z možných názvů kapely byl HERODES.“ Ke zpěvákovi a autorovi textů Jirkovi Jelínkovi, baskytaristovi Filipu Nebřenskému a Michalovi Daleckému se připojil nyní i Matěj Pospíšil. A jak Jirka Jelínek potvrzuje, role jsou nyní jasné: „Michal je d´Artagnan, Filip Porthos, Matěj Athos a já jsem nejkrásnější AraMISS.“ 

Žádný jejich koncert není stejný, ale zároveň každé jejich vystoupení ohromně baví. Stejně tak i nahrávky kapely Bombarďák.  První album v roce 2013 se jmenovalo Písničky kluka BomBarďáka, následovala v roce 2015 deska Píp a po dalších dvou letech je tu nahrávka 3FO3. Michal potvrzuje, že písničky se v této partě tvoří snadno: „Všechno je s klukama jednoduchý. Nejtěžší je se domluvit s ostatníma, kdy si uděláme na tu novou písničku zkoušku. Takže zkoušíme nové věci těsně před koncertem a hnedka je hrajeme.“ Jirka Jelínek přidává pravidlo, které platí pro všechny písničky: „Nedáváme si žádné mantinely. Jediné kritérium je, aby to bavilo mě i kluky.“ 

Kapela Bombarďák hraje své koncerty v téměř akustickém obsazení, ale velcí folkaři bombarďáci zdaleka nejsou. Nad tím se pozastavuje Michal: „Já myslím, že jsme folková kapela, ale tak punková, že nás nechce hrát Country rádio.“ A Matěj dodává: „Folková a la la punk.“ Tohle propojení se nese celou nahrávkou. Vtipné a svižné písničky, které nadchnou jak fanoušky předchozích dvou desek Bombarďáka, tak i všechny děti a rodiče, co se rádi smějí a tancují.

Speciální koncerty u příležitosti vydání alba: 

26.11.    Brno – Café Práh 

28.11.    Praha – Divadlo Minor 

 


Datum vložení: 10.10.2017 17:21:00

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.