Rychlé vyhledávání akcí

Mirotické setkání loutek a hudby

miroticke_setkani20

Rodinný festival na ostrově u Dolejšího mlýna v jihočeských Miroticích.

Jihočeské Mirotice, už po sedmnácté ožijí divadlem a hudbou!
Máte rádi smích?
Tak hurá v červnu na ostrov… autem, lodí, nebo po svých …

Fanoušci divadla, hudby a všemožných uměleckých i sportovních aktivit si opět přijdou na své. V šapitó a na venkovní scéně se budou postupně střídat divadelníci a hudebníci. Letos nebudou chybět ani Stand up komici, baletky a tanečnice a určitě přijde i kouzelník!

„Propojení dětského světa se světem dospělých zůstává hlavním tématem festivalu“, řekl zakladatel festivalu Ladislav loisa Tomeš, ale zároveň dodal, že festival letos projde dosti zásadní dramaturgickou změnou. „Změna je život, proto letos věnujeme větší prostor divadlu pro dospělé ve večerních hodinách“. 

A kdo letos promění ostrov na pohádkový ráj? Bajaja, Trautenberg, nebo Maxipes Fík? Tohoto nelehkého úkolu se s plnou vervou zhostí fenomenální Divadlo VÍTI MARČÍKA, Divadlo BUŘT & Honza Hakr, Eva Hellerová Hodinková & Chodící dřevo a také Mirotický divadelní spolek I TOTO. Grandiósní marionetové představení „Matěj a čerti“ slibuje Divadlo LokVar. Všichni bez rozdílu věku se také mohou těšit na dva večerníčkovské hity. Divadlo POHÁDEK zahraje nově nastudované „Krkonošské pohádky“ a Divadlo KRAPET přiveze obřího „Maxipsa Fíka“. Kouzelník a iluzionista RADEK BAKALÁŘ bude čarovat a baletní víly z FLASH DANCE LABUŤ ostrov umělecky roztančí. V pátek večer zahraje ještě jednou Víťa Marčík, tentokrát „Středověká mystéria“. Sobotní večerní program začne úspěšným pořadem „NA STOJÁKA“. Hlavní hvězdou večera bude dvojnásobná „Česko-slovenská lvice“ Zuzana Kronerová. S divadelním manželem Oldřichem Navrátilem zahrají komedii „Manželství v kostce“. Celým festivalem Vás opět provede oblíbený herec a improvizátor Radek Daniel Pokorný.

K dvoudenní divadelní hostině na ostrově neodmyslitelně patří hudební vystoupení. Smlsnete si na kapelách DOCTOR PP, zakázanÝovoce, EL GAUČO, MAREK DUSIL BLEND, JEDNÍM DECHEM, AJETO, ŽIVELNÁ POHROMA a na kytaru zahraje písničkář Aleš Petržela. V rytmu těchto kapel můžete tančit a skákat, ale také relaxovat.

Současně s hlavním programem mohou malý i velcí využít zážitkový doprovodný program. V areálu ostrova najdete nejenom výtvarné dílny, ale také dílnu hudební, divadelní a řezbářskou. Během dne mohou návštěvníci festivalu zavítat do památníku malíře Mikoláše Alše a legendárního loutkáře Matěje Kopeckého. Umělecký mini jarmark a osvědčenou stage s domácím občerstvením letos doplní nový gurmánský catering Pajdora. V případě tropických teplot vás osvěží hasičská fontána a adrenalin Vám zvedne Martin Komárek, mistr světa v timbersportu.

Díky věrné podpoře partnerů, kamarádů a všestraných umělců vznikne na ostrově již po sedmnácté oáza kvalitní zábavy pro všechny generace.

Navštivte v červnu Mirotice a užijte si pohádkový návrat do dětských let. 

Nebudou chybět ani aktivity pro děti u stánku Ententyky.cz. :)

Věková kategorie:pro celou rodinu
Délka trvání akce:pátek 14:00 - 23:30 hodin; sobota 10:30 - 23:30 hodin

Komentáře

Komentáře mohou z důvodu kontroly obsahu psát jen registrovaní a přihlášení návštěvníci. Přihlásit se můžete i přes svůj facebookový profil:

Jméno:
Heslo:
 
Obnovit zapomenuté heslo


Poslední aktualizace: 19.5.2020 12:03:58

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.