Rychlé vyhledávání akcí

Čapí hnízdo

capihnizdo_hriste

Čapí hnízdo se rozléhá na území dnes již neexistující Kačerovy Lhoty. Ta, jako mnohé další okolní osady, zanikla v důsledku 30leté války. Z tehdejšího nařízení vrchnosti tu však opět vyrostl dvůr zvaný Nový Dvůr Semtín, ke kterému se připojily i některé pozemky osad Semtín a Semtínek. Dohromady Dvoru Semtín patřilo 136 ha. Původní zemědělskou činnost statku obohatil v roce 1875 zřízený lihovar. Z prosperity se však místní dlouho neradovali. Dvacáté století nebylo nakloněno rozvoji. Statek začal postupem doby chátrat a na přelomu tisíciletí nebyl využíván vůbec.

V roce 2006 započaly práce na projektu komplexní rekonstrukce celého areálu včetně budov s jasným zadáním vytvořit zde zázemí pro nadstandarní ubytování, pořádání firemních akcí i trávení volného času, a to citlivým způsobem, který by odpovídal charakteru krajiny. O čtyři roky později byla rekonstrukce úspěšně dokončena.

Dominantu tvoří moderní jízdárna, která svým vzhledem evokuje čapí hnízdo. Čápi, kteří zde sídlí od roku 1926, se sem každý rok z Afriky vracejí. Při budování resortu bylo prvořadým cílem vytvořit jedinečné místo, kam se budou hosté rádi vracet. Místo, kde stráví chvíle v naprostém souladu s přírodou a okolní krajinou.

Stavba jízdárny získala řadu cen, například nominaci na titul Stavba roku 2010, dostala se také do top ten Světového festivalu architektury v Barceloně v roce 2011.

Zvířata na farmě

Resort Čapí hnízdo nabízí důvěrný kontakt s přírodou, který nám, lidem žijícím v moderním, uspěchaném světě, mnohdy chybí. Na Čapím hnízdě je chováno nejen mnoho druhů ušlechtilých plemen koní, skotu, ovcí a koz, ale třeba i lamy či nejrůznější králičí plemena. Chloubou jsou tyrolští koně haflingové, kteří se pravidelně umísťují na předních příčkách mezinárodních výstav koní. Na pastvinách nebo ve stájích uvidíte také anglického plnokrevníka, kladrubské koně anebo oblíbené plemeno irských farmářů – irského coba. Děti potěší nejen poníci, ale také hospodářská zvířata nebo nejrůznější zvířecí druhy v malé zoo Labyrint v přilehlém Ekocentru.

Zoo Labyrint a naučná stezka

Součástí areálu farmy Čapí hnízdo je Ekocentrum, jehož lektoři zajišťují průvodcovství a ekologickou výchovu jak pro školy a veřejnost, tak pro hotelové hosty.

Součástí areálu je naučná stezka procházející různými biotopy a expozicemi hospodářských zvířat i volně žijících živočichů a také malá zoo Labyrint, kde našli útočiště nejen poranění ptáci ze širokého okolí, ale třeba i vydra, liška či divočák.

Adresa:Dvůr Semtín 1, 25901, Olbramovice, Středočeský kraj
Telefon:+420 317 716 211
Email:info@capihnizdo.cz
Web:www.capihnizdo.cz
Otevírací doba:

duben–červen so–ne 10–17 hod.
červenec–srpen út–ne 10–17 hod.
září–říjen so–ne 10–17 hod.
listopad–březen zavřeno

Vstupné/Cena:

děti od 3 let 60 Kč, dospělí 100 Kč

Pro děti:Bezbariérový přístup | Dětské hřiště venkovní | Živá zvířata
Poslední aktualizace: 24.7.2015 12:24:15

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.