Rychlé vyhledávání akcí

Soutěž o vstupenky na výstavu Šťastný život v secesi

secese_vystava_letohradekbrno_ilustrfoto_newsletter

Soutěžte s námi a objevte, jak se žilo v secesi. Dozvíte se vše o šťastném životě a jak na něj.

 

 

 

 

Partnerem soutěže je: Letohrádek Mitrovských 

Výstava nabídne pohled, jak prožít spokojený a šťastný život díky zaručeně fungujícím, často humorným, sto let starým radám a návodům, ale hlavně jak vytvořit fungující a vkusně zařízenou domácnost, která, jak dobový tisk uvádí, nemusí být nutně zařízena za draho. Poskytne také poučení, jak trestat dítky, ale také jak servírovat ovoce, jak pěstovat jemný mrav, jak „vyzrát“ na muže, jak cvičit doma anebo jak podávat menší diner s dříšťalkami na talíři. Návštěvníkům umožní náhled do secesní domácnosti začátku minulého století, s kuchyní a dnes již téměř neznámými přístroji a pomůckami šetřícími čas při vaření jídla, salónem určeným pro servírování kávy a čaje nebo pro četbu duševně obohacující literatury, jídelnou s velkou slavnostně prostřenou tabulí a připomínkou servírování i základní etikety, ložnicí s ručně vyšívanou výbavou či nočním prádlem, dětským pokojem s dobovými hračkami i chlapeckými hrami, ale také fotografickým koutkem, kde si můžete pořídit svoji fotografii v lehce secesní stylizaci. Připomeneme také rozdělení rolí v rodině, výchovu dětí, oslavu svátků a výjimečných dnů, po tehdy se rodící sport a zábavu všeho druhu, včetně literární satiry a kreslených vtipů, až po témata, jako byla morálka a zdrženlivost.

 

Soutěž trvá do: 22. října 2015

Rodinnou vstupenku v hodnotě 230 korun na výstavu Šťastný život v secesi, která se koná v Letohrádku Mitrovských v Brně do 29. listopadu 2015, vyhrává 5., 15., a 25. e-mail obsahující správnou odpověď a poštovní adresu soutěžícího.

Soutěžní otázka:

Součástí výstavy jsou i interaktivní prvky a jednoduché úkoly. Co například si návštěvníci mohou vyzkoušet?

a.) vážení mouky

b.) vážení secesních klobouků

c.) vážení ovoce

Nápovědu najdete na www.letohradekbrno.cz.

Své odpovědi zasílejte do 22. října na e-mail: soutez@ententyky.cz, do předmětu uveďte "soutěž - Secese".

secese_vystaviste_vytvarno_sklo_vitraz

Soutěž je určena fyzickým osobám s bydlištěm na území České republiky. Pořadatelem je portál Ententýky.cz. Výherci budou o výhře vyrozuměni e-mailem do 7 dnů od ukončení soutěže. Jména výherců budou po ukončení soutěže zveřejněna také v rubrice Aktuality na Ententýky.cz.

Pořadatel si vyhrazuje právo v případě potřeby kdykoliv změnit pravidla soutěže, či soutěž zcela zrušit. Výhry nejsou právně vymahatelné.

Svou účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s uchováním Vaší e-mailové adresy v databázi portálu Ententýky.cz za účelem rozesílání tipů na víkend s dětmi a informací o dalších soutěžích o zajímavé ceny. Po obdržení prvního takového informačního e-mailu se z databáze budete mít možnost kdykoliv odhlásit. 


Datum vložení: 8.10.2015 17:53:12

Newsletter

Děkujeme. Každý čtvrtek se můžete těšit na inspirativní tipy na víkend, informace o aktuální soutěži a o novinkách v rubrikách ententýky.